TYT'ye nasıl çalışılmalı?

Ahmete7

Hectopat
Daha fazla  
Hayırlı akşamlar, ben birkaç gün önce TYT'ye çalışmaya başladım (günde 5 saat). Bu süre zarfında konu anlatım videosu dinleyip video bitikten sonra test çözüyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum videoyu izleyerek? Ne önerirsiniz?

Ben de aynı şekil yapıyorum + olarak dershane, benim hocam yt kanalı var oradan çalışıyorum türkçe ve matematik soru bankalarını da aldım pek çözmedim henüz yalnızca ilk konuları hallettim, matematikte ztn kendim çözemiyorum çoğu soruyu çözüm videolarından bakıp soru tiplerini görüyorum, onun dışında ben liseye korona virüs ve kendi haytalıklarımdan dolayı sadece 1 sene gittim o sebepten fazla eksiğim var ama bir şekilde halledeceğim umarım, yarın dershane için sınıflara yerleştirme sınavı yapılacak türkçeden ve 8 soruluk derslerden (kimya,coğrafya,biyoloji vs.) yürürüm diye düşünüyorum matematikten pek umudum yok dediğim gibi çoğu soru tipini çözemiyorum, birde dershane ortamım nasıl olur merak ediyorum kampüste sabahlayacak bi tane kafa dengi arkadaş bulmaya çalışacağım.

Umarım hepimiz hayallerimize ve hedeflerimize ulaşırız dstm

Son düzenleme:
Bende çalışıyorum hocalar kampına başlamış al bir tane kamp kitabı ama o kamplar bitince o ders bitecek gibi düşünme tüm sene çalışmamız lazım derse.

Bende çalışıyorum hocalar kampına başlamış al bir tane kamp kitabı ama o kamplar bitince o ders bitecek gibi düşünme tüm sene çalışmamız lazım derse.

Haklısın, eğer bildiğin kamp kitabı varsa önerir misin? İçeriğini beğendiğin.

ben de aynı şekil yapıyorum + olarak dershane
Dershaneler kapalı diye biliyorum. Şu an dershaneye gitmiyorsun değil mi?

Hayırlı akşamlar, ben birkaç gün önce TYT'ye çalışmaya başladım (günde 5 saat). Bu süre zarfında konu anlatım videosu dinleyip video bitikten sonra test çözüyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum videoyu izleyerek? Ne önerirsiniz?

Sanırım 12. sınıfa geçtiniz. Yaz tatilinde 3 saat konu dinleme + 2 saat test çözümü bence yeterli. Dershaneye de gitmelisiniz fakat açılınca gidin. Ben şu an 10. sınıfım ondan çok kitap önerisi yapamayacağım fakat günde 5 saat ben 8. sınıfta bile 5 saat falan anca çalıştığımı hatırlıyorum.

Haklısın, eğer bildiğin kamp kitabı varsa önerir misin? İçeriğini beğendiğin.

Dershaneler kapalı diye biliyorum. Şu an dershaneye gitmiyorsun değil mi?

Bunlar benim kendi fikrimdir matematikte rehber matematiğe bakma hem konuyu en basitini anlatıp bırakıyor hem de derste çözdüğü sorular konuyu öğretmiyor. Şahsen rehber matematik izleyip test çözemedim. Ben mert hoca izliyorum. Sen kendine yakın geleni izle fizikte VIP fizik temelden alıyor bence iyidir o onu da geri kalan derslerde de seçenekler çok kısıtlı zaten aralarından seçersin.

Bunlar benim kendi fikrimdir matematikte rehber matematiğe bakma hem konuyu en basitini anlatıp bırakıyor hem de derste çözdüğü sorular konuyu öğretmiyor. Şahsen rehber matematik izleyip test çözemedim. Ben mert hoca izliyorum. Sen kendine yakın geleni izle fizikte VIP fizik temelden alıyor bence iyidir o onu da geri kalan derslerde de seçenekler çok kısıtlı zaten aralarından seçersin.
Tamam teşekkür ederim. 3D TYT Matematik Defter sizce alınır mı?

Geri
Yukarı