TYT'ye nereden başlamalıyım?

jestor

Hectopat
Yer
İzmir / Türkiye
Daha fazla  
11. sınıfa gidiyorum. TYT için nereden başlamalıyım? Sayısalcıyım, matematik temelim var. Karekök test kitabı aldım herkes zor diyor fakat bana kolay geldi. TYT için ilk adımımı atmak istiyorum, önce matematiği bitirmek istiyorum, hangi kitabı almalıyım? Nasıl devam etmeliyim?

Bunu rehberlik hocana sorman daha mantıklı olmaz mı? çünkü herkesin çalışma anlama kavrama süreleri vardır sen hocana detaylı anlatırsan o sana yardımcı olur diye düşünüyorum.

Ben de 11.sınıf öğrencisiyim. TYT Matematik için ilk adım olarak yaz tatilinde Karekök 0 çözdüm. Şimdi de 345 TYT Matematik sipariş ettim, geldiği zaman onu çözeceğim. Nasıl devam etme konusu tamamen sana kalmış kişisel bir durum. Benim derslerim 9'da başlıyor, sabah 6'da uyanıp ortalama 1 saatlik TYT çalışması yapıyorum. Bu TYT çalışmasını da bir gün TYT Matematik, bir gün TYT Türkçe olarak yapıyorum. Akşam gelince de sadece 11.sınıf derslerimi çalışıyor, ikisini aynı anda yürütüyorum. Tabii zorlanmalarım başlarsa sabahki TYT çalışmasını silip 11 çalışmasına çeviririm. Sana tavsiyem, 11'i hiç bırakma. 11.sınıf her zaman önceliğin olsun, artan zamanlarda veya kendi ürettiğin zamanlarda TYT çalışması yap.

Ben de 11.sınıf öğrencisiyim. TYT Matematik için ilk adım olarak yaz tatilinde Karekök 0 çözdüm. Şimdi de 345 TYT Matematik sipariş ettim, geldiği zaman onu çözeceğim. Nasıl devam etme konusu tamamen sana kalmış kişisel bir durum. Benim derslerim 9'da başlıyor, sabah 6'da uyanıp ortalama 1 saatlik TYT çalışması yapıyorum. Bu TYT çalışmasını da bir gün TYT Matematik, bir gün TYT Türkçe olarak yapıyorum. Akşam gelince de sadece 11.sınıf derslerimi çalışıyor, ikisini aynı anda yürütüyorum. Tabii zorlanmalarım başlarsa sabahki TYT çalışmasını silip 11 çalışmasına çeviririm. Sana tavsiyem, 11'i hiç bırakma. 11.sınıf her zaman önceliğin olsun, artan zamanlarda veya kendi ürettiğin zamanlarda TYT çalışması yap.
Ben de tam aynısını düşünüyorum hocam, Karekök 0 alıp sonra 345 Matematik almayı. O bitince paragraf için alacağım.

Ben de tam aynısını düşünüyorum hocam, Karekök 0 alıp sonra 345 Matematik almayı. O bitince paragraf için alacağım.
Gayet güzel olur, TYT Matematik ve Paragrafı rutin bir şekilde ilerletmek TYT adına yapabileceğimiz en güzel şeylerde başı çeker zaten. Başarılar dilerim, kolay gelsin.

TYT Matematik-Problemler der geçerim. Onları önceden kavradıktan sonra güzelinden AYTye hazırlanırsın, bunun yanında AYTye geçmeden önce kesinlikle TYT biyoloji kısmına bak. Özellikle AYT Biyoloji hocan kötüyse ve sen geçmiş konuları kontrol etmediysen geçmiş olsun.

ek1: karekök ve 345 başlangıç için idealdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı