TYT'ye nereden nasıl başlanır?

489483

Hectopat
TYT başlamam lazım bu sene ancak nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Tüm dersleri aynı anda mı çalışmalıyım yoksa önce bir dersi bitirip sonra diğerine mi geçmeliyim?

Hiç altyapınız yoksa Türkçe ve Matematik derslerinin konularıyla başlayın, konu çalışmalarınız devam ederken soru çözmeyi de ihmal etmeyin. Bu çalışma ve sorulara ek süre tutarak 30 Türkçe paragraf sorusu çözün. 30 soruya 40 dakika vererek başlayın ve soru sayısını sabit tutarak zamanı azaltın. Türkçe konuları sıkı bir çalışmayla 10 gün sürede bitebilir. Matematik altyapınız hiç yoksa Antrenmanlarla Matematik gibi bir kitap alıp onu da 7-10 gün arasında bitirebileceğiniz bir program yapın. Özellikle temel kısmında ne kadar hızlı tüketirseniz o kadar iyi. Matematik ve Türkçe konuları bittikten sonra bu iki dersi soru çözerek, yapamadığınızın üstüne giderek devam ettirin, bu sırada da Sosyal derslerinin konularını tüketin. Sosyal derslerinin biriyle beraber bir tane de Fen dersi seçip çalışırsanız iyi olur, TYT Biyoloji sözel bir ders olduğu için öneririm. Sosyal bittikten sonra da Geometri ve Fen'e geçebilirsiniz. Tabii bu benim tavsiyem, etkili olduğunu gördüğüm bir yöntem.

Hiç altyapınız yoksa Türkçe ve matematik derslerinin konularıyla başlayın, konu çalışmalarınız devam ederken soru çözmeyi de ihmal etmeyin. Bu çalışma ve sorulara ek süre tutarak 30 Türkçe paragraf sorusu çözün. 30 soruya 40 dakika vererek başlayın ve soru sayısını sabit tutarak zamanı azaltın. Türkçe konuları sıkı bir çalışmayla 10 gün sürede bitebilir. Matematik altyapınız hiç yoksa antrenmanlarla matematik gibi bir kitap alıp onu da 7-10 gün arasında bitirebileceğiniz bir program yapın. Özellikle temel kısmında ne kadar hızlı tüketirseniz o kadar iyi. Matematik ve Türkçe konuları bittikten sonra bu iki dersi soru çözerek, yapamadığınızın üstüne giderek devam ettirin, bu sırada da sosyal derslerinin konularını tüketin. Sosyal derslerinin biriyle beraber bir tane de fen dersi seçip çalışırsanız iyi olur, TYT biyoloji sözel bir ders olduğu için öneririm. Sosyal bittikten sonra da geometri ve Fen'e geçebilirsiniz. Tabii bu benim tavsiyem, etkili olduğunu gördüğüm bir yöntem.

Bana da çok etkili göründü denemekten zarar gelmez.

Geri
Yukarı