UBER'den Sürekli Gelen SMS'ler

duman

Kilopat
Yer
Mars
Yaklaşık iki aydır, bazı günler otuza yakın SMS geliyor. +44Ü numaralar ile. Çok fazla rahatsız etmeye başladı. Hesabımı silmeme rağmen geliyor. Çözümünü bulamadım. Mesajın içeriği Uber kodunuz..!

Birisi sizin numaranız ile Uber'e kayıt olmaya çalışıyor olabilir. Birde madem 2 aya yakın zamandır SMS geliyor, neden bunu Uber'in kendi destek hattından bildirmiyorsunuz?
İki aydır bu derece değildi. İletişim numarası gibi hiçbir şey bulamıyorum onlara ait. Uygulamadaki yardım bölümü var sadece. Oraya giriş yaparsam hesap silme işlemim geçersiz olacak.

Son düzenleme:
Bu mesajlar size Uber'den değil de sizi dolandırmaya çalışanlardan geliyor olmasın sakın. Beni de üç günde bir Kartal Yuvası adıyla arayıp forma kazandınız tebrikler diyorlar. Beşiktaş Kulübü İletişim kısmını arayarak durumu anlattım ve numarayı verdiğim de bu numarayı savcılığa verdiklerini çok sayıda insanın mağdur olduğunu açıkladılar.
Genelde Uber sadece promosyon kodlarını vermek için mesaj atar. Size bence mesaj kötü amaçlı gönderiliyor gibi.

Bu mesajlar size Uber'den değil de sizi dolandırmaya çalışanlardan geliyor olmasın sakın. Beni de üç günde bir Kartal Yuvası adıyla arayıp forma kazandınız tebrikler diyorlar. Beşiktaş Kulübü İletişim kısmını arayarak durumu anlattım ve numarayı verdiğim de bu numarayı savcılığa verdiklerini çok sayıda insanın mağdur olduğunu açıkladılar.
Genelde Uber sadece promosyon kodlarını vermek için mesaj atar. Size bence mesaj kötü amaçlı gönderiliyor gibi.
Gelen mesajlar tam olarak şu şekilde: ''Uber Kodunuz:****'' bunlar dört sayı. İnternet de araştırma yaptım, başka insanlara olmuş. Ne yazık ki çözüm bulamadım.

Bende bir kaç ay önce yurtdışına çıktım yurtdışındaki hattım ile uber kullandım daha sonra Türkiye'ye döndüğümden beri her gün mesaj atıyorlar nereden numaramı buldular anlamış değilim bide niye atıyorsunuz İstanbul da oturmuyorum ki Uber yok zaten.

Evet uzunca sürenin sonunda, çözüldüğünü bildirmek istiyorum. Çoğu şeyi denedim ama tek çözüm benim için hesabımı kapatmak oldu. Şunu da söylemeliyim, hesabımı kapat dedikten sonra mesajlar da artıyor. Yaklaşık otuz gün kadar takılmayın mesajlara çünkü hesabınızı açtığınız gibi, yeniden aktif olacaktır. Eğer otuz günün sonunda giriş yaptığınızda hala hesabınız açıksa ve mesaj geliyorsa, ulaşması çok zor olan UBER'e ulaşmaya çalışmak yerine tekrardan deneyin bence. Ben ikinci denemede sonuca ulaştım. Şuan da mesaj da gelmiyor, üstelik hesabım da kapandı. Benim halletme şeklim böyle idi. Umarım sizlere de yardımı dokunur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı