Ubisoft Türkiye'nin Prince of Persia tweeti "Siz hangi dilde oynayacaksınız?"

Türkçe dil desteği olmayan oyuna benden para çıkmaz. Daha dün 600 TL TLOU part1 aldım. Ama ne rockstar ne de ubisoft oyunlarına 1 lira vermem. Tr X hesabı olması bile bu ülkenin pazarından para kazandıkları anlamına gelir. Kimse saçma bahaneler sunmasın. Ülkecek tepki koysak bak nasıl getirecekler paşa paşa. Eskisine nazaran oyun sektörü olarak para harcamaya başladık ve bu artarak devam ediyor. Kendinizi hiç gibi görmeyin lütfen.

Kimse de sormuyor, ulan niye 4. yüzyılda 2023 saç stili var? O da İran tarzı değil, batı Avrupa tarzı. Sanırsın Finlandiya'dan adam 4. yüzyıla gitmiş orada prens olmuş. Bakın eski Prince of Persia oyunlarına, prens ne güzel hem zamanına hem de İran kültürüne uygun. Özellikle ben the forgotten Sands'i çok beğendim, grafik olarak çok iyi, sadece gölgelendirme biraz başarısız olmuş.

Kimse de sormuyor, ulan niye 4. yüzyılda 2023 saç stili var? O da İran tarzı değil, batı Avrupa tarzı. Sanırsın Finlandiya'dan adam 4. yüzyıla gitmiş orada prens olmuş. Bakın eski Prince of Persia oyunlarına, prens ne güzel hem zamanına hem de İran kültürüne uygun. Özellikle ben the forgotten Sands'i çok beğendim, grafik olarak çok iyi, sadece gölgelendirme biraz başarısız olmuş.
1704990437191.png

Yapay zekayla makine çeviri yapmaktan bile acizler. Yıl olmuş 2024 hala Türkçe dil desteğini Ubisoft da olduğu gibi çoğu oyunda göremiyoruz.

Steam'den Half-Life aldığımı hatırlıyorum zamanında. Her ne kadar Steam'de Türkçe yazmasa bile oyunu açtığımda oyun türkçeydi. Yani Steam'de öyle bir özellik varsa, hepsinde öyle bir özellik olabilir. Bugün var mı bilmiyorum, üç dört yıl olmuştur.

Hadi oyunda Türkçe yok, zahmet edip koyamıyorsunuz, bu hesabı kullanan kimse bizimle sağlam dalga geçiyor. Hani resmen bakın Türkçe yok ağlayın deyip küfür etmektir bu.

@460msMustafa, adamlar açık açık resmen bizle dalga geçiyor zaten. Çoğu kişi bunun sebebini kura bağlıyor da Türkçe dil desteği getiren getiriyor arkadaşlar. Ubisoft, Rockstar gibi firmalar, yıllardır Türkiye pazarında satış yapıyor ve bu adamlar hiçbir zaman için çoğu oyununa hatta neredeyse hiçbir oyununa Türkçe dil desteği getirmedi. Bunu hiçbir şekilde kura bağlayamazsınız. Ülkenin ekonomisi her zaman mı kötüydü, dolar her zaman mı 30 TL idi? Tabii ki de değildi ve Steam'in gelmesiyle de çoğunluğumuz orijinal oyun satın almaya başlamıştık ki başka da alabileceğimiz yer yoktu zaten.

Yani şu an bizdeki oyun sektörü ne hale geldi anlamış değilim. Yok mu hiç Türkiye'deki oyuncuların hakkını savunacak kimse. Steam dolara geçti tamam dedik normaldir, ama özel fiyatlandırma olur dedik birkaç oyun dışında yok. Amerika ile aynı fiyatta alıyoruz oyunları, alabilen varsa tabii. Oyun firmalarının TR ofisleri bile kendi oyuncularıyla dalga geçiyor adamlar niye ciddiye alsın orası da ayrı olay. Kimse oyunlar satmıyordu falan da demesin artık AC dediğin oyunların bazıları Türkiye'de Fransa'dan daha çok satmış bile olabilir. Ki hali hazırda her oyununa Türkçe yama getiren bir ekip de vardı. Yıllardır Türkçe dil desteği getirmeyip bir de üstüne dalga geçmeleri inanılmazmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı