uBlock Origin dosya yolunda trojan olabilir mi?

hardrobic

Centipat
Daha fazla  
1676675083332.png

Zemana antimalware virüs taraması yapmak istedim. Arkada bıraktım ne olup bittiğine bakayım derken aynı dosya yolun üzerinde 2 tane trojan gösterdi.
Dosya yolu hangi eklentinin diye baktım "cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm" Google da aratınca uBlock çıkıyor. Daha tarama bitmedi. Bana uBlock reklam engelleme listesi gibi geldi. Ama yine tedirgin oldum.

TEMİZ PROBLEM YOK!

Son düzenleme:
Hocam ESET veya Kaspersky indirip tarama yaptırır mısınız? Bu tarz av programları her şeyi virüs olarak algılayabiliyor.

1676675826336.png

1676675847469.png

VirusTotal atmak istedim temiz çıktı. Ne olur ne olmaz diye önceden Malwarebytes indirip tarama başlatmıştım. ESET indirince çakışan program uyarısı verdi ikisini aynı anda açmam bir problem teşkil eder mi?

Reklam ve izleyici engelleme listelerinde geçen zararlı alan adlarını virüs algılamış olabilir. O listelerin içerisinde zaten bu tarz alan adları yazıyor. Çok kullanılmayan ve veritabanı güçlü olmayan antivirüs, malware yazılımlarının hatalı bulguları olabilir.

Merak ediyorsanız uzantı üzerinden de filtre dosyalarının içeriğine bakabilirsiniz.

2023-02-18_01-34.png

Ayrıca arada bir filtre önbelleğini temizleyip, yeniden güncellemenizi öneririm.

Eki Görüntüle 1673099

Zemana antimalware virüs taraması yapmak istedim. Arkada bıraktım ne olup bittiğine bakayım derken aynı dosya yolun üzerinde 2 tane trojan gösterdi.
Dosya yolu hangi eklentinin diye baktım "cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm" Google da aratınca uBlock çıkıyor. Daha tarama bitmedi. Bana uBlock reklam engelleme listesi gibi geldi. Ama yine tedirgin oldum.

Ben uBlock Origin kullanıyorum Windows Defender bile bana trojan demedi. Yüksek ihtimalle false positive olarak algıladı.

Hocam filtre listesinin olduğu kısım orası. Bir sorun olmayacaktır.
Ben uBlock Origin kullanıyorum Windows Defender bile bana trojan demedi. Yüksek ihtimalle false positive olarak algıladı.
Reklam ve izleyici engelleme listelerinde geçen zararlı alan adlarını virüs algılamış olabilir. O listelerin içerisinde zaten bu tarz alan adları yazıyor. Çok kullanılmayan ve veri tabanı güçlü olmayan antivirüs, malware yazılımlarının hatalı bulguları olabilir.

Merak ediyorsanız uzantı üzerinden de filtre dosyalarının içeriğine bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1673125

Ayrıca arada bir filtre önbelleğini temizleyip, yeniden güncellemenizi öneririm.
Hayır sorun olacağını sanmıyorum.

ESET ve Malwarebytes denedim. Onlar da hiçbir bulgu çıkmadı yüksek ihtimal diğer programdan dolayı sıkıntı çıktı herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı