uBlock Origin olmasına rağmen bazen YouTube'da neden reklam çıkıyor?

Planet_9

Zeptopat
uBlock Origin olmasına rağmen son zamanlarda YouTube'da bazı videolarda reklam çıkıyor. Eskiden AdBlock Plus kullanırken böyle bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. Sonra birileri uBlock daha iyi yazmış sanırım, bu yüzden bunu kurmuştum. Neden bazı videolarda reklam çıkıyor olabilir?

UBlock'u hem evde hem ofisteki bilgisayarlarda kullanıyorum hiç karşılaşmadım dediğin sorunla muhtemelen video içi yapılan reklamdır.

Bende ikisi de kuruluydu ancak dediğin gibi dün karşıma reklam çıktı ancak reklamın kendisi yerine siyah bir ekran gözüküyordu nedenini anlamadım bence YouTube'un aldığı bir önlem ama çözülür diye umuyorum.

Reklam engelleyicilerin geliştiği gibi siteler de kendini geliştiriyor. Yani reklam göstermek ve bu uzantıları atlamak için çabalıyorlar. Adblock, Adblock Plus halen kötü ve her geçen gün reklam engellemek yerine firmalar ile anlaşma yapıp çoğu reklamı engellemiyor.

Önerdiğim Ublock Origin ayarlarını uygulayın.

Reklam engelleme bozulduğunda filtre ön belleğini temizleyip, yeniden güncelleyin. Bu eski ve sorunlu filtreleri kaldırıp, yeni filtrelere güncelleyecektir. Uzantı ayarları > Filtre listeleri > SHIFT tuşuna basılı tutarak Tüm önbellekleri temizle ve sonrasında yine SHIFT tuşuna basılı tutarak Şimdi güncelle deyin.

2023-09-13_20-29.png

Yeni konular

Geri
Yukarı