Çözüldü Ubuntu 16.04.2 Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Heimatlos

Kilopat
Yer
Muğla/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Teknikeri
Windows 10 kullanıyorum ve Ubuntu 16.04.2 kurmak istiyorum. Ne yaptıysam:

JaM3bW-s.jpg

Bu aşamadan sonrasına geçemedim. Ubuntu'yu tıkla buradan amd64 linkinden indirdim. USB'ye yazdırmak içinde rufus-2.14 , Universal-USB-Installer-1.9.5.2 ve Win32DiskImager kullandım. Herbir yazdırma programı ile:

gqDXBQ.jpg

Hem normal USB seçeneğini hemde UEFI seçeneğini seçtim ve try Ubuntu without install , install Ubuntu ve install OEM seçeneklerini denedim yine aynı komut satırında kaldım. BIOS'ta Fast BIOS kapalı.

İndirdiğin Ubuntu ISO kalıp dosyası sorunlu olabilir yeniden indirmeyi denedin mi?

SanDisk bellek yerine başka bir USB bellek ile dene.

Yeniden indirdim olmadı.

SanDisk bellek yerine başka bir USB bellek ile dene.

Başka USB ile denedim olmadı.

Şimdi de şöyle bir durum oluştu, başka bilgisayarda Ubuntu yükleme ekranı olması gerektiği gibi gelirken aynı DVD kendi bilgisayarımda yukarıdaki gibi davranmaya devam ediyor.Anlayabilmiş değilim BIOS ayarlarını sıfırladım , denedim olmadı. BIOS ayarlarını Mac OS kurulum öncesi yapılan BIOS ayarları gibi yaptım, yine olmadı.Daha önce aynı sisteme Ubuntu kurmuştum ama şimdi olmuyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

DPAq5Z1.jpg

DVD ile aldığım hata budur.

Bu sefer sorunu kesinlikle çözdüm ve kurulumu başarıyla gerçekleştirdim. Sorun ise DVD sürücüsü SATA 6 portundan söküp SATA 3 portuna takmam ile çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı