Ubuntu Wine Kurulum Sorunu

Sénza

Kilopat
Daha fazla  
Wineyi Ubuntu Software üzerinden kurmayı da denedim, komutlar üzerinden kurmayı da denedim lakin kurmuyor ve şu hatayı veriyor.

Sudo apt-GET install wine
E: Could not GET lock /var/lib/dpkg/lock-frontend. It is held by process 1333 (packagekitd)
N: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your System.
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), is another process using it?

Öncelikle APT'yi bir şey kullanıyor. Ubuntu'da çok yaşadığım bir sorun olduğu için Ubuntu'yu bu yüzden bırakmıştım. Ayrıca Wine yazdıktan sonra Tab tuşuna bassaydınız Wine paketinin adının wine-stable olduğunu görürdünüz. :)

Öncelikle APT'yi bir şey kullanıyor. Ubuntu'da çok yaşadığım bir sorun olduğu için Ubuntu'yu bu yüzden bırakmıştım. Ayrıca Wine yazdıktan sonra Tab tuşuna bassaydınız Wine paketinin adının wine-stable olduğunu görürdünüz. :)

Nasıl çözücem peki? APT'yi kullanan şeyi nasıl iptal edebilirim?

Ekran görüntüsü 2020-08-08 18-15-29.png

Her şeyi denedim. Aynı hata
Waiting for cache lock: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock-frontend. It is he Waiting for cache
Bir uygulama APT'yi kullanıyor ve yukarıda listesi var. Bunları sonrandırmayı deneyebiliriz ama sonuç ne olur bilmiyorum. Ubuntu'yu bu yüzden önermiyorum. Böyle saçma sorunları var. Dğer Ubuntu tabanlı dağıtımlarda bunu yaşamazsınız.

Sonlandırmak için:
sudo kill 5104
sudo kill 6875

Geri
Yukarı