Ubuntu 16.4 Öğrenmek

Önce hangisini öğrenmeliyim ?

• Aynı anda.

Oy: 0 0,0%
  • Fark etmez.

• Zaten Python'u öğrenirsen Ubuntu'yu ve diğer Linux dağıtımlarını da çözersin.

• Oy verenlerin toplamı
    3

AliBerke

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten öğrenmek için araştırdım ancak çoğu kaynak 3-5 yıl öncesine ait ve bir sürü değişiklilik olmuştur diye onlardan öğrenmek istemiyorum. Şu anda Python 3.5.2 üzerinde çalışıyorum ve 900 sayfalık bir kitapta 350 civarındayım (reklam olmasın diye yazamıyorum site çünkü). Ubuntu Python ile yazıldıysa önce tamamen Python'u öğrensem mi daha iyi olur yoksa Ubuntu'yu mu? Eğer Ubuntu öğrenmeli isem nereden öğrenebilirim?

Bence öncelikle ubuntuyu öğrenmelisiniz sonrasında python öğrenirken herşey daha iyi oturacaktır. Öncelikle windowsu silip tamamen ubuntu kullanmaya başlayın. 2 hafta kadar kullandıktan sonra bir çok şeyi öğrenirsiniz.

Bence öncelikle ubuntuyu öğrenmelisiniz sonrasında python öğrenirken herşey daha iyi oturacaktır. Öncelikle windowsu silip tamamen ubuntu kullanmaya başlayın. 2 hafta kadar kullandıktan sonra bir çok şeyi öğrenirsiniz.
Aslında başta Windows 10 yanına kurmayı denemiştim yanlışlıkla c yi silince bende komple sıfırlayıp Ubuntu 16.4 ü kurdum :D 1 haftadan uzun süredir kullanıyorum biraz alıştım gibi. Ama dosyalama sistemini falan tam kavrayamadım. C yerine ne geçer D yerine ne geçer çözemedim tam olarak o yüzden bir kaynaktan tüm bilgisini öğrenmek istedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı