Ubuntu 19.04 LTS ile Oyun Oynamak

nehikayelervar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Halihazırda bilgisayarımda Windows 10 Pro 2004 sürümü bulunmakta. Nispeten güncel bir sisteme sahip olsam bile masaüstündeki gecikme, oyun oynama esnasında FPS değerinin işletim sistemi kaynaklı olduğunu düşündüğüm çakılmaları neticesinde bilgisayarımı başlıkta yazdığım Ubuntu sürümüne güncellemek istiyorum. Ancak bu geçişte aklımı karıştıran bazı durumlar var:
1- CS:GO oynamayı bırakamıyorum, bu işletim sisteminde herhangi bir problemi kaldı mı?
2- ETS 2 için multiplayer artık kullanmasam da olur ancak aldığım DLC'ler sorunsuz çalışır mı?
3- 2 TB diskin 1 veya 1.2 TB'ı yakın zamanda dolacak, herhangi bir problem yaşar mıyım (Windows'u bıraktıracak kasmalara benzer durumlardan bahsediyorum)?
4- Dizinleri saydırma, disk temizliği, antivirüs programını güncel tutma, 6 ayda bir toz alma gibi durumlara dikkat eden biriyim. Ubuntu'da uygun çözümlerle sıkıntı yaşayan var mıdır?

İyi günler dilerim.

CS:GO'nun Linux desteği mevcut native olarak oynanabilir Linux üzerinde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ayrıca oyun için de Ubuntu önermem masaüstü ortamı stabil değil ve ağır. Daha hafif masaüstü ortamlarıyla daha iyi FPS alabilirsiniz.

CS:GO için 250-150 arası FPS almaktayım. 100 FPS monitörüm için yeter. Sizce verebilir mi? Yoksa hiç maceraya girmeyeyim mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnceleyin derim.

CS:GO'nun Linux desteği mevcut native olarak oynanabilir Linux üzerinde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ayrıca oyun için de Ubuntu önermem masaüstü ortamı stabil değil ve ağır. Daha hafif masaüstü ortamlarıyla daha iyi FPS alabilirsiniz.
Daha önceden 16.04 ve ek işletim sistemi halinde 19.04 kullanmışlığım var. Mümkün olduğunca masaüstünü kastırmayacak şekilde kullanmam da sıkıntı doğurur mu?

CS:GO ve ETS 2 Linux desteği var. Perfomans olarak Windows düşük olacaktır büyük ihtimal disktede pek sıkıntı yaratcağını sanmıyorum son dediğiniz içinde pek fikrim yok ama yapılabilir diye düşünüyorum eğer oyun için Linux kullanmayı düşünüyorsanız Linux Mint’in xfce masaüstü ortamını deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı