Ubuntu 20.04 kurulum sonrası sistem başlatılmıyor

Astronottoman

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Dizüstü bilgisayarıma Ubuntu 20.04 yüklerken sürekli kurulum ekranında donma sorunu yaşıyordum. Fakat daha sonra Ubuntu dene butonuna basıp deneme modunda yüklemeyi başardım. Fakat bu sefer de Boot sorunu yaşadım. Ubuntu Boot ederken siyah ekranda takılıp kalıyor. Ayrıca Windows 10'un yanına kuramıyorum disk sıkıntım var. Onun için 2.5' ayrı bir HDD'ye kurmaya çalışıyorum. Sorun bundan dolayı olabilir mi? Çok becerikli değilim bu konuda bu sebepten çok basit anlatırsanız sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sistem özellikleri.

Ek Açıklama 2020-08-05 141829.png

Ek Açıklama 2020-08-05 141912.png

Ek Açıklama 2020-08-05 141855.png

Ek Açıklama 2020-08-05 142011.png

Ek Açıklama 2020-08-05 142028.png

Merhaba arkadaşlar.
Dizüstü bilgisayarıma Ubuntu 20.04 yüklerken sürekli kurulum ekranında donma sorunu yaşıyordum. Fakat daha sonra Ubuntu dene butonuna basıp deneme modunda yüklemeyi başardım. Fakat bu sefer de Boot sorunu yaşadım. Ubuntu Boot ederken siyah ekranda takılıp kalıyor. Ayrıca Windows 10'un yanına kuramıyorum disk sıkıntım var. Onun için 2.5' ayrı bir HDD'ye kurmaya çalışıyorum. Sorun bundan dolayı olabilir mi? Çok becerikli değilim bu konuda bu sebepten çok basit anlatırsanız sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sistem özellikleri.

Eki Görüntüle 631484

Eki Görüntüle 631487

Eki Görüntüle 631486

Eki Görüntüle 631488

Eki Görüntüle 631489
Daha yeni bir kernel kullanman gerekebilir hocam.

İndirdiğin ISO dosyasının MD5 kontrolünü yaptınız mı?
MD5 kontrolü, dosyanın sağlam inip-inmediğini öğrenmek için yapılır.
Bunu öğrenmek için çeşitli yazılımlar var, ayrıca Winrar ile de öğrenebilirsiniz.
ISO dosyası sağlam değilse yeniden indirin.

Ayrıca bu kurulum sorunlu, canlı ortamda ve donmadan yapılan kurulumu tercih etmelisiniz.
Linux Mint de kurabilirsiniz.

İndirdiğin ISO dosyasının MD5 kontrolünü yaptınız mı?
MD5 kontrolü, dosyanın sağlam inip-inmediğini öğrenmek için yapılır.
Bunu öğrenmek için çeşitli yazılımlar var, ayrıca Winrar ile de öğrenebilirsiniz.
ISO dosyası sağlam değilse yeniden indirin.

Ayrıca bu kurulum sorunlu, canlı ortamda ve donmadan yapılan kurulumu tercih etmelisiniz.
Linux Mint de kurabilirsiniz.
hocam dosyada sıkıntı olma ihtimalini düşündüm onun için 19.10 ve 18.04.04 sürümlerini denedim onlarda da aynı sorunu aldım. Ama onlarda canlı yüklemede sıkıntı yaşamadım.

ya kurduktan sonra ppa ekleyip kerneli en son sürüme getireceksin hiç açılmıyorsa da, arch linux gibi bleeding edge bir dağıtım kullaancaksın.
biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz hocam? arch linux yüklersem aynı sıkıntıyı yaşamayacak mıyım?

hocam dosyada sıkıntı olma ihtimalini düşündüm onun için 19.10 ve 18.04.04 sürümlerini denedim onlarda da aynı sorunu aldım. Ama onlarda canlı yüklemede sıkıntı yaşamadım.

biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz hocam? arch linux yüklersem aynı sıkıntıyı yaşamayacak mıyım?
Aslında kerneli update etmek için yeni bir dağıtımı baştan kurmak zorunda değilsin. Ama elindekilerle yapabileceğinden şüpheliyim yardımcı olmaya çalışırım ama çalışacağına garanti de veremem, ve yeni başlamış biri için arch linux kurulumu biraz zor gelebilir.

Aslında kerneli update etmek için yeni bir dağıtımı baştan kurmak zorunda değilsin. Ama elindekilerle yapabileceğinden şüpheliyim yardımcı olmaya çalışırım ama çalışacağına garanti de veremem, ve yeni başlamış biri için arch linux kurulumu biraz zor gelebilir.

Peki elementaryos denesem aynı sorunu yaşar mıyım? Sanırım sitesinde adım adım anlatıyor kurulumu.

Geri
Yukarı