Ubuntu 20.04 kurulum sonrası sistem başlatılmıyor

AMD Ryzen 7 için özellikle GNU/Linux öneriliyor.
Bios'tan Security ayarını disable yapın, Windows'ta "Hızlı başlat" ayarını kapatın.

Kurulum sırasında "Donanımların üçüncü parti sürücülerini kur." seçeneğini seçmeyi unutmamışsındır umarım. NVIDIA sürücülerini kurulum sırasında kuracaktır ve bu belki sorunu çözebilir.

Kurulum sırasında "Donanımların üçüncü parti sürücülerini kur." seçeneğini seçmeyi unutmamışsındır umarım. NVIDIA sürücülerini kurulum sırasında kuracaktır ve bu belki sorunu çözebilir.

Yok hocam bütün rehberlerde bu konudan bahsettiği için yaptım. Bu konuda sıkıntı yok.

AMD Ryzen 7 için özellikle GNU/Linux öneriliyor.
Bios'tan Security ayarını disable yapın, Windows'ta "Hızlı başlat" ayarını kapatın.
Hocam hızlı yükleme kapalıymış fakat güvenli yükleme açıkmış onu da kapattım ve tekrar deneyeceğim.

O da temelde ubuntu olduğu çin yaşarsın muhtemelen.
WhatsApp Image 2020-08-05 at 20.11.49.jpeg

Aynen denedim şimdi aynı sorunla karşılaştım hocam.

Sorunun anlaşıldı, Ubuntu girişinde resimdeki gibi
acpi.png
noacpi, acpi gibi seçenekler var, o seçeneklerin hepsini tek tek deneyerek giriş yapın.

Sorunun anlaşıldı, Ubuntu girişinde resimdeki gibi Eki Görüntüle 631776noacpi, acpi gibi seçenekler var, o seçeneklerin hepsini tek tek deneyerek giriş yapın.

Deneyeceğim hocam.

Benim anlamadığım durum şu sen ubuntu kurdun sonra mı sorun yaşadın yoksa direk ubuntu livecd si ile mi sorun yaşıyorsun?

Sadece ubuntu 20.04 e ozel olarak live cd de sorun yaşadım. Ama tamamında yaşadığım genel sorun yukarda paylaştığım hata.

Çok yeni bir işlemci kullandığınız için olabilir. Manjaro kurmayı deneyebilir misiniz?

En son deneyeceğim hocam. Teşekkür ederim.
Sorunun anlaşıldı, Ubuntu girişinde resimdeki gibi Eki Görüntüle 631776noacpi, acpi gibi seçenekler var, o seçeneklerin hepsini tek tek deneyerek giriş yapın.
Hocam bu hangisi direk bundan deneyeyim elementaryos da bulamadım bu seçenekleri.
Kernel satırına

acpi=off
pci=noacpi
acpi=strict

komutlarını yazdığım zaman Elementary OS kurulumunu yapabildim fakat hala bir kullanım sırasında bir çok hata alıyorum. Aynı satırları UBUNTU 20.04 e ekleyerek bir daha deniyeceğim.
Yok hocam ben kanser olacağım bu gidişte pes ettim. Birkaç kişi hachintosh tavsiye etmiş mantıklı mı sizce?
Birçok sistemi denedim ama olmadı. Dediğiniz gibi ArchLinux da yükledim Wi-fi da sorun yaşıyorum.

Son düzenleme:
Peki elementaryos denesem aynı sorunu yaşar mıyım? Sanırım sitesinde adım adım anlatıyor kurulumu.
bende 20.04 ile ilgi sorun yaşıyorum elementaryos kurdum hiç sorunsuz çalışıyor deneyin derim
Peki elementaryos denesem aynı sorunu yaşar mıyım? Sanırım sitesinde adım adım anlatıyor kurulumu.
bende ubuntu 20.04 de sorun yaşadım elementaryos kurdum sorun yok ama ubuntu gibi olamaz

Yeni konular

Geri
Yukarı