Ubuntu 20.04 LTS vs 20.10

Canaqrem

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, uzun bir süre Windows kullandım ve farklılık olsun diye Linux'a geçmek istiyorum. Yaptığım orta düzey araştırmalarda başlangıç için Ubuntu kullanmanın alışma sürecinin daha kolay olduğunun kanaatine vardım. Ubuntu'nun sürümleri hakkında net bir bilgim yok. Ubuntu'yu indirmek istediğimde karşıma 20.04 LTS ve 20.10 çıkıyor bu 2 sürümden hangisini indirmem daha doğru olur ve farkları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

resim_2020-12-09_171528.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar, uzun bir süre Windows kullandım ve farklılık olsun diye Linux'a geçmek istiyorum. Yaptığım orta düzey araştırmalarda başlangıç için Ubuntu kullanmanın alışma sürecinin daha kolay olduğunun kanaatine vardım. Ubuntu'nun sürümleri hakkında net bir bilgim yok. Ubuntu'yu indirmek istediğimde karşıma 20.04 LTS ve 20.10 çıkıyor bu 2 sürümden hangisini indirmem daha doğru olur ve farkları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 772065

Son sürüm neyse onu kullanman daha iyi olacaktır.

Son sürüm neyse onu kullanman daha iyi olacaktır.
Bazı yerlere baktığımda 20.10 u kullanmak daha yeni ama bazı özelliklerinden fedakar etmek gerekiyormuş (kullanım kolaylığı gibi kodlarda oluyor muş) bide yapıla testlere baktığımda 20.04 LTS 1 tık daha iyiymiş .
1607525587498.png

Son sürüm Ubuntu kurmanızı öneririm, eğer sisteminiz yetmiyorsa başka dağıtımlara da göz atabilirsiniz.

Sistemimde sadece işlemci yetersiz, i5-4200U. O da 1.60 GHz hızında çalıştığı için, 2.3 GHz Turbo Boost yapılabiliyor ama yapma taraftarı değilim :) önerileri 2.0 GHz. Farklı bir dağıtım öneriniz var mı? Pardus kullanmam, Ubuntu'ya göre daha mı iyi?

20.10 bir ara sürüm. 20.04 daha iyi olacaktır.

Cevap için teşekkürler. Yüksek ihtimalle 20.04 kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
sistemimde sadece işlemci yetersiz onunda (i5-4200U) oda 1.60 ghz hızında çalıştığı için (2.3 ghz turbo boost yapılabiliyor ama yapma taraftarı değilim :)]önerileri 2.0 ghz . farklı bir dağıtım öneriniz varmı ? Pardus kullanmam Ubuntuya göre daha mı iyi?

Cevap için teşekkürler . Yüksek ihtimalle 20.04 kullanacağım
Mint kullanabilirsiniz Pardus kullanmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı