Ubuntu 20.10 ekranın sönüp aydınlanması

Kesinlikle. Linux forumlarında insanlar Windows'u gömünce abilerinden kopyala-yapıştır yapıp buraya da paylaşmış. Hiç bir işletim sistemi mükemmel değildir. Windows'un arkasında koskoca Microsoft, Linux dağıtımlarının arkasında ise yardım sever topluluk var. Bu yüzden kimseyi suçlayamayız. Yoksa @292941 'nin düştüğü şu hale düşeriz.

Ben bir insanın bir işletim sistemini kişisel olarak nefret etmesine veya aşırı beğenmesine karşı değilim. Zevk sonuçta insandan insana değişir. Rengini, özelliğini, tipini beğenmez olabilir. Bu yüzden insanlara öneri verirken biraz daha zevklerimizi kenarı bırakıp objektif düşünmeliyiz. İllaki eleştiriler yapmalıyız ama bir hater edası yada fanboy edası ile değil. Daha gerçekçi ve objektif eleştiriler olmalı. Zaten gerçekten bu işten anlayan bir Linux kullanıcısı Windows'u eleştirir ama bu kadar yermez. Bu forumda bir sürü Linux üstadı var mesela. Ben aşırı oyun tutkunuyum Linux Distrosuna geçmeli miyim diyenlere tarafısız bir şekilde o zaman sen Windows'da kal dediklerini bile duydum. Ya da kötü bir sistemi olana hafif bir Linux distrosu kur diyen Windows üstadlarıda gördüm. Önemli olan objektif öneri. Bu forumda bu yüzden çok şanslıyız.

Son düzenleme:
Windows bunu arkada yapıyor fakat pek iyi yapmıyor o&o disk defrag ile denetleme yapın tam sonuç orataya çıkar eminim 30% parçalanmıştır diskiniz.

NTFS dosya sistemi çok kötü ve artık Windows'un Kerneli'de eskidi Windows bitik bir işletim sistemi eskimiş artık.

En kötü bilgisayarlar'da bile Linux'su su gibi çalıştırabiliyorken Windows ile bilgisayarı ağlata ağlata çalıştırıyorsun.

Yok be NTFS, daha ideal.
Windows üzerinden, işine yaramayan onlar hizmet açık olduğu için yavaşlayabiliyor. Kapatıp veya sildiğinizde bu gereksiz hizmetleri, Windows 10 tadından yenilmiyor.

Temel fark çekirdek ve Xorg sürümü. Büyük ihtimalle bunlardan birisi ile ilgili regresyon sebebiyle sorun yaşanıyordur.

Çekirdek (varsayılan)Xorg
Ubuntu 20.045.4.x1.20.8
Ubuntu 21.045.8.x1.20.9
Söylediğiniz gibi sorun linux 5.8 çekirdeğinden kaynaklıymış. Ben bu açtığım konudaki sorundan dolayı ubuntu 20.10 u bırakıp 20.04 e dönmüştüm. Fakat bu gün 20.04'e gelen bir güncellemeyle linux çekirdeği 5.8'e yükseldi ve şu an sistemim kasıyor. Linux 5.4'e geri dönmeyi başardım fakat sistemimde linux 5.8 çekirdeği hala kurulu bekliyor. Bu çekirdeği nasıl silebilirim? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Haklısın ama sıkıntı Linux desteği ile alakalı. Yerine Windows 8.1 veya RAM falan yeterliyse Windows öneririm :D.
Bir şey söyleyeyim...
Sen haklıydın. :D

Linux çekirdekleriyle cihazım sorun yaşadı. Ne kadar sorunları çözdüm desem diğer sorunlar baş gösterdi. "İşletim sistemi mi kullanacağım, işletim sistemi mi tamir edeceğim?" diyerek o hızla Windows 10'a döndüm. Rahatım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı