Ubuntu 22.04 Rıhtım (Dock) gözükmüyor

Serjez

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Ubuntu'yu kurup (Türkçe) yüklediğimde sol kısımdaki dock (rıhtım) gözükmüyor. Uzantıları açıp dash to dock kısmına baktığımdaysa; This monitor is undefined, yanı tanımzsız diyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Doğrudan Ubuntu ile alakalı bir sorun değil. Şurada hata kaydı açılmış, geliştiricileri sıkıştırarak çözülmesini hızlandırabilirsiniz. Extension not working when using Turkish locale · Issue #1687 · micheleg/dash-to-dock
Sistem dilini İngilizce yapın. Düzeliyor.
Bakamadığım için kusura bakmayın. Ben de zaten aynen öyle düşünerek İnglizce olarak ayarlamıştım. Çözülmüştü.

Merhaba, Ubuntu'yu kurup (Türkçe) yüklediğimde sol kısımdaki dock (rıhtım) gözükmüyor. Uzantıları açıp dash to dock kısmına baktığımdaysa; this monitor is undefined, yanı tanımzsız diyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Selam, sorunu çözdünüz mü bilmiyorum. Ancak sorun dash-to-dock eklentisinin kodunda "İ/I" harflerini alakadar eden bir değişimden kaynaklanıyor. Dikkatli bir şekilde "docking.js" dosyasında şuradaki değişiklikleri yapabilirisiniz: docking: Use snake-case name for implicit defined properties · micheleg/dash-to-dock@a6447f2

Ayrıca şu yorumdaki çözümün de işe yaradığı bildirilmiş, göz atabilirsiniz: Extension not working when using Turkish locale · Issue #1687 · micheleg/dash-to-dock

Her halükarda yeni dock güncellemesinde sorun çözülmüş olacaktır.

Kod:
echo 'LC_CTYPE="en_US.UTF-8"' | sudo tee -a /etc/environment > /dev/null

Bu kodu terminalde çalıştırın. Patch gelene kadar sorununuz çözülür diye düşünüyorum. (Yeniden başlatmayı unutmayın).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı