Ubuntu 24.04 şu an nasıl?

Mağaza sisteminin yanı sıra güvenlik tarafında da rakibi flatpakin fersah fersah gerisinde olan Snap'in kullanılması ve bunun her anlamda dayatılması, terminal reklamları, neden yaptıklarına anlam veremediğim GNOME düzenlemeleri...

Terminal reklamını anlamadım gözümden kaçırmış olabilirim. Flatpak kesinlikle arayüzde daha güzel. Aradığımı daha kolay bulmuştum. hangi gnome düzenlemesi var?

Terminal reklamını anlamadım gözümden kaçırmış olabilirim. Flatpak kesinlikle arayüzde daha güzel. Aradığımı daha kolay bulmuştum. Hangi GNOME düzenlemesi var?

GNOME'un normalde eklentilerle sağladığı bazı özellikleri ayarlar üzerinden erişilebilir hale getirmişler. Bunu anlayabiliyorum. Yeni gelen kullanıcının kafasının karışacağını düşünerek falan yapmış olabilirler ama eklentiler uygulamasının yüklü gelmemesi ve eklenti yöneticisi gibi bazı GNOME için gerekli uygulamalarının dayattıklafı snap mağazasında bulunmamasını anlayamadım.

GNOME'un normalde eklentilerle sağladığı bazı özellikleri ayarlar üzerinden erişilebilir hale getirmişler. Bunu anlayabiliyorum. Yeni gelen kullanıcının kafasının karışacağını düşünerek falan yapmış olabilirler ama eklentiler uygulamasının yüklü gelmemesi ve eklenti yöneticisi gibi bazı GNOME için gerekli uygulamalarının dayattıklafı snap mağazasında bulunmamasını anlayamadım.

Eklenti menüsüü GNOME extensions üzerinden yüklemiştim ondan önce eklentiye tıkladığımda çalıştıramamıştım şaşırmıştım çok doğru. Fedora flatpack mi kullanıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı