Ubuntu açılmıyor

exysnap

Hectopat
Boş olan harddiskimde Windows 7 yüklüydü daha sonra Ubuntu indirip Rufus ile USB'ye yazdırdım, açtım kurulumu yaptım. Kurulum bitince yeniden başlatmanız gerekiyor dedi Tamam'a bastım daha sonra karşıma medyayı çıkartın ve entere basın diye uyarı geldi, USB'yi çıkarttım ve kendini yeniden başlattı. Daha sonra açmaya çalıştığımda açılmadı, sanki HDD boş gibi Boot ediyor kendini ekran açılıp kapanıyor ama Ubuntu açılmıyor.

Sistem:
i3 2350M.
6 GB DDR3.
GT 520MX.

Son düzenleme:
BIOS ekranından sonra ESC tuşuna basın ve GRUB menüsünü açın. Kurtarma seçeneği göreceksiniz orada. Kurtarma seçeneğinin üzerine geldiğinizde Enter tuşuna basın, daha sonra kurtarma menüsü karşınıza çıkacak. En üstteki opsiyon sürücüler olmadan sistemi başlatacaktır.

Aynı işlemi şöyle de yapabilirdik; yine ESC ile GRUB menüsünü açarak Ubuntu seçeneğinin üzerinde "E" tuşuna basarak kernel parametrelerine "nomodeset" ekleyip öyle de sürücüsüz başlatabilirdik. Ama ilk seçenek daha kolay bence.

Sürücü problemlerinden olacağını düşünüyorum velhasıl kelam.

BIOS ekranından sonra ESC tuşuna basın ve GRUB menüsünü açın. Kurtarma seçeneği göreceksiniz orada. Kurtarma seçeneğinin üzerine geldiğinizde Enter tuşuna basın, daha sonra kurtarma menüsü karşınıza çıkacak. En üstteki opsiyon sürücüler olmadan sistemi başlatacaktır.

Aynı işlemi şöyle de yapabilirdik; yine ESC ile GRUB menüsünü açarak Ubuntu seçeneğinin üzerinde "E" tuşuna basarak kernel parametrelerine "nomodeset" ekleyip öyle de sürücüsüz başlatabilirdik. Ama ilk seçenek daha kolay bence.

Sürücü problemlerinden olacağını düşünüyorum velhasıl kelam.
Dediğinizi yapıp GRUB Menüsünü açtım fakat orada kurtarma seçeneği göremedim,
Ubuntu
Ubuntu (OEM)
Test memory
yazıyordu.
Ubuntu seçeğine gelip "E" tuşuna bastım,orada birkaç kod mevcuttu en alta gelip "nomodeset" yazdım ve Ctrl+X ile çalıştırdım fakat hiçbirşey değişmedi.
Şuan kurulum seçeneklerindeyim yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 20210112_211253.jpg
    20210112_211253.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Dediğinizi yapıp GRUB Menüsünü açtım fakat orada kurtarma seçeneği göremedim,
Ubuntu
Ubuntu (OEM)
Test memory
yazıyordu.
Ubuntu seçeğine gelip "E" tuşuna bastım,orada birkaç kod mevcuttu en alta gelip "nomodeset" yazdım ve Ctrl+X ile çalıştırdım fakat hiçbirşey değişmedi.
Şuan kurulum seçeneklerindeyim yardımcı olur musunuz?
Sil ve yeniden kur seçeneğini seçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı