Ubuntu biçimlendirme türünü değiştirirken "sistemin bağı kaldırılırken gelen hata" hatası

xlzirr

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor 3.50 GHz
Anakart: Gigabyte GA-78MT-USB3 R2
RAM: DDR3 16GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290X
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, bilgisayarıma Windows 8.1 kurmak istiyorum ama kurum esnasında ana diskimin mantıksal kısmı 0.0 MB olarak gözüküyor. Yani diskimi Windows'u yüklemek için kullanamıyorum. Sebebi ise diskin NTFS türünde olmadığı için ama diskimin türünü NTFS olarak değiştirirken karşıma hata çıkıyor hatada bu.

Eki Görüntüle 1547593

Dosya Ekleri

• 1666118566500.png
    1666118566500.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, bilgisayarıma Windows 8.1 kurmak istiyorum ama kurum esnasında ana diskimin mantıksal kısmı 0.0 MB olarak gözüküyor. Yani diskimi Windows'u yüklemek için kullanamıyorum. Sebebi ise diskin NTFS türünde olmadığı için ama diskimin türünü NTFS olarak değiştirirken karşıma hata çıkıyor hatada bu.

Eki Görüntüle 1547593
Ext4'ü NTFS olarak değiştiremezsin. Ubuntu'nun disk yöneticisinden 50GB lik boş alan ayır Windows için, Windows kurulumunda oraya kurarsın. Ondan sonra Windows'tan Ubuntu'yu silersin orası kolay.

Ext4'ü NTFS olarak değiştiremezsin. Ubuntu'nun disk yöneticisinden 50GB'lik boş alan ayır Windows için, Windows kurulumunda oraya kurarsın. Ondan sonra Windows'tan Ubuntu'yu silersin orası kolay.

Sanrım boş alan ayırırkende hata veriyordu dur bir deniyeyim.
Edit: Evet ayırırkende aynı hatayı veriyor.

Hocam ben disk yöneticisinin tamamının ekran görüntüsünü istemiştim ama neyse. Linux'ta bilgisayar çalışıyorken Linux bölümü ne yazık ki küçültülemiyor. O yüzden hata veriyor.

Windows kurulumunda Ubuntu'nun bölümlerini silip oraya kurmayı deneyebilirsiniz.

Eğer silmek istemiyorsanız ve USB belleğinizde hala Ubuntu duruyorsa onu başlatıp oradaki Disk yöneticisinden boş alan açıp Windows'u oraya kurabilirsiniz.

Hocam ben disk yöneticisinin tamamının ekran görüntüsünü istemiştim ama neyse. Linux'ta bilgisayar çalışıyorken Linux bölümü ne yazık ki küçültülemiyor. O yüzden hata veriyor.

Windows kurulumunda Ubuntu'nun bölümlerini silip oraya kurmayı deneyebilirsiniz.

Eğer silmek istemiyorsanız ve USB belleğinizde hala Ubuntu duruyorsa onu başlatıp oradaki Disk yöneticisinden boş alan açıp Windows'u oraya kurabilirsiniz.

USB belleğimde ne yazık ki Ubuntu yok ve ana diskimi ne biçimlendirebiliyorum ne başka bir şey yapabiliyorum (Windows kurulumunda.)

Yeni konular

Geri
Yukarı