Ubuntu Dark Rangemax 300Mbps sürücü kurulumu

Merhabalar, elimde Dark Rangemax 300Mbps USB Wi-Fi adaptör var. Bu adaptörü Ubuntu kurulu PC'ye taktığım zaman direkt görmüyor. Linux driverini sitesinden indirdim ama nasıl kurulacağını bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• ucbirim.png
    ucbirim.png
    87,8 KB · Görüntüleme: 72
08ed:7603 çip kimliğine ait aygıt için bir sürücü göremedim. Belki mt76x0u modülü ile desteklenebilir. Aşağıdaki komutlarla bu sürücü modülü için ID eklemeyi deneyebilirsiniz.

Kod:
sudo modprobe mt76x0u

sudo bash -c "echo 08ed 7603 > /sys/bus/usb/drivers/mt76x0u/new_id"

08ed: 7603 çip kimliğine ait aygıt için bir sürücü göremedim. Belki MT76x0U modülü ile desteklenebilir. Aşağıdaki komutlarla bu sürücü modülü için ID eklemeyi deneyebilirsiniz.

Kod:
sudo modprobe mt76x0u

sudo bash -c "echo 08ed 7603 > /sys/bus/usb/drivers/mt76x0u/new_id"

Kodları yazdım ama hiçbir şey olmadı

Dosya Ekleri

• ucbirim2.png
    ucbirim2.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 52
inxi paketini yükleyip aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşın. Çıktıları resim olarak paylaşmayın, kod etiketi ile foruma ekleyin.

Kod:
inxi -Nnxxz

iwconfig

cat /sys/bus/usb/drivers/mt76x0u/new_id

Bir de kendi sürücünü hangi bağlantıdan indirdiğinizi paylaşın.

inxi paketini yükleyip aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşın. Çıktıları resim olarak paylaşmayın, kod etiketi ile foruma ekleyin.

Kod:
inxi -Nnxxz

iwconfig

cat /sys/bus/usb/drivers/mt76x0u/new_id

Bir de kendi sürücünü hangi bağlantıdan indirdiğinizi paylaşın.
ürün bu

driverıda buradan indirdim indirdiğim rar dosyasının içinde linux klasörü var içerisinde hangi dosyayı çalıştıracağım

Dosya Ekleri

• klasörici.png
    klasörici.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 52
Ürün bu

Driverıda buradan indirdim indirdiğim RAR dosyasının içinde Linux klasörü var içerisinde hangi dosyayı çalıştıracağım

Gelecek sefer Atheros veya Intel chipsetli bir cihaz seçmeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı