Ubuntu Dual boot yaparken görüntü bozuldu

Daha fazla  
Merhaba. Ben bilgisayarıma Dual boot yapmak istemiştim ama şöyle bir şey ile karşılaştım, bu nedir?

75bc9387-f0f0-4ba0-8ede-b53284c71a03.jpg

Linux kernel ekran kartınızla uyumsuz görünüyor.
Yapabilecekleriniz:
  • Harici ekrana bağlamak bazen sorunu çözer,
  • Aynı distro'nun farklı masaüstü yöneticisi (GNOME yerine xfce gibi) çözebilir,
  • Ekran bana Ubuntu gibi geldi, PARDUS deneyebilirsiniz.

Linux Kernel ekran kartınızla uyumsuz görünüyor.
Yapabilecekleriniz:
  • Harici ekrana bağlamak bazen sorunu çözer,
  • Aynı Distro'nun farklı masaüstü yöneticisi (GNOME yerine Xfce gibi) çözebilir,
  • Ekran bana Ubuntu gibi geldi, Pardus deneyebilirsiniz.

AMD Ryzen 7000 serisindeki işlemci APU sunu kullanıyordum o yüzden olabilir mi? Bir de yakında idarelik RX 550 alacağım Ubuntu için uygun olur mu?

AMD Ryzen 7000 serisindeki işlemci APU sunu kullanıyordum o yüzden olabilir mi? Bir de yakında idarelik RX 550 alacağım Ubuntu için uygun olur mu?

ISO'yu bir de uyumluluk modunda başlatmayı dene.

Bu arada Ubuntu kullanmanı tavsiye etmem. Onun yerine Fedora, Linux Mint gibi başka bir dağıtım tercih et.

ISO'yu bir de uyumluluk modunda başlatmayı dene.

Bu arada Ubuntu kullanmanı tavsiye etmem. Onun yerine Fedora, Linux Mint gibi başka bir dağıtım tercih et.

Hocam Ubuntu'ya neden karşısınız. Linux Mint'e Ubuntu tabanlı, Fedora kullandım Firefox'tan soğuttu resmen videolarda donuyordu. Geç açılıyordu.

Hocam Ubuntu'ya neden karşısınız. Linux Mint'e Ubuntu tabanlı, Fedora kullandım Firefox'tan soğuttu resmen videolarda donuyordu. Geç açılıyordu.

Firefox gibi bazı uygulamaların snap ile gelmesi, Mağaza uygulamasının flatpak değil snap kullanması, Snap'in tam özgür olmaması ve yaşadığı güvenlik problemleri, terminal reklamları gibi birçok neden var Ubuntu'yu sevmemek için.

Neden Mint önerdiğim konusundaysa, Mint Ubuntu'nun aksine kullanıcının tercihlerine, isteklerine daha çok saygı duyuyor ve Ubuntu'nun iyi yanlarını alıp kötü yanlarını yeniden şekillendiriyor. En basitinden snap yerine flatpak kullanıyor ve terminal reklamlarına da sahip değil. Ha tabii Mint de kusursuz bir dağıtım değil ama hedeflediği kitleye uygun bir şekilde ilerliyor, uçup kaçmaya çalışmıyor. Bu yüzden de Mint iyi bir dağıtımken Ubuntu yalın haliyle iyi bir dağıtım değildir. Ubuntu debullshit ve Ubuntu-debloater gibi araçlarla düzenlenmiş hali hakkında bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı