Ubuntu güncelleme hatası

Ubuntu 12.04 kullanan laptopumu 14. küsüre güncellerken laptopu kapatmak zorunda kaldım geri açtığımda açamadım güncelleme yarım kaldığı için. Nasıl eski haline getirebilirim? Ya da güncellemeyi tamamlayabilirim? Veya verilerimi kurtarabilirim? Verilerimi kurtarırsam direk format atacağım.

Ubuntu 12.04 kullanan laptopumu 14. küsüre güncellerken laptopu kapatmak zorunda kaldım geri açtığımda açamadım güncelleme yarım kaldığı için. Nasıl eski haline getirebilirim? Ya da güncellemeyi tamamlayabilirim? Veya verilerimi kurtarabilirim? Verilerimi kurtarırsam direk format atacağım.

Disk şifrelenmemişse Ubuntu live CD ile verilerinizi kurtarıp format atmanızı öneririm.

Sorun yaşarsınız.
Kullandığım bir sistem değil zaten 2008 model casper bir notebook sadece içinde eski fotoğraflar falan var. Notebook ilk alındığında windows xp ile gelmiş sonradan ubuntu 12.04 yüklemiş babam o günden beri dokunulmadı ben kurcalarken çökerttim eski haline geri getirdim. Yakın zamanda daha güncel en hafiflerinden ir linux kurmaya karar verdim lubuntu ve xubuntuyu bile kaldırmadı. ZorinOS isimli bir ubuntu dağıtımı kurdum çalışıyor mu çalışıyor demek için duruyor. Satsan satılmaz atsan atılmaz bir notebook.
Ubuntu 12.04 flasha kurum live olarak başlattım verilerimi alıp format attım teşekkürler. Konuyu kapatırsanız sevinirim.
Live olarak açtığımda disklerdeki verilerin hiçbir kopyalanamaz ve dosyalara ulaşılamaz bir duruma geldi yabancı kaynaklardan araştırıp terminal kullanarak klasörleri yönetici olarak başlattım. O şekilde dosyalarımı alabildim hangi terminal komutlarını kullandığımı hatırlamıyorum ama benzer bir sorun yaşayan olursa tekrar araştırarak yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı