Çözüldü Ubuntu işletim sisteminde şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JohnyLesh05

Femtopat
Daha fazla  
İşletim sistemi Ubuntu olan yeni laptop aldım, giriş yaparken şifre oluşturdum ama sonrasında kapattım ve iade etmek istedim( şarj bataryası çok büyük ve tasarımı hiç hoş değil). Daha dün aldığım bu sıfır cihazı iade etmek istedim ama şifre sıfırlamam gerekiyor iade etmeden önce. Bu konu hakkında yardım edebilecek var mı ben yapamadım.

Şifre olarak illaki bir şey koymanız gerek. UltrAslan kısmına sizin kullanıcı adınız gelecek.

Eğer şifreyi zaten biliyorsanız alttaki çözüm işinize yarayacaktır.

İşletim sistemi Ubuntu olan yeni laptop aldım, giriş yaparken şifre oluşturdum ama sonrasında kapattım ve iade etmek istedim( şarj bataryası çok büyük ve tasarımı hiç hoş değil). Daha dün aldığım bu sıfır cihazı iade etmek istedim ama şifre sıfırlamam gerekiyor iade etmeden önce. Bu konu hakkında yardım edebilecek var mı ben yapamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Log out at. Kullanıcı seçme ekranında altta not listed seçeneğini seç. Kullanıcı adına root yaz. Ardından normal kullanıcı şifreni gir. Ardından ayarlar uygulamasını açıp kullanıcılar kısmına gel ve kullanıcı adına tıkla. Orada kullancııyı kaldır seçeneği olacak, onu seçip kullanıcıyı kaldırabilirsin.

Log out at. Kullanıcı seçme ekranında altta not listed seçeneğini seç. Kullanıcı adına root yaz. Ardından normal kullanıcı şifreni gir. Ardından ayarlar uygulamasını açıp kullanıcılar kısmına gel ve kullanıcı adına tıkla. Orada kullancııyı kaldır seçeneği olacak, onu seçip kullanıcıyı kaldırabilirsin.
Root yazıp deniyorum ordan ama şifremi kabul etmiyor yanlış diyor

En son yazdığım kodu dener misiniz?
Tam olarak ne yazacağımı anlayamadım desem 😑

Yeni konular

Geri
Yukarı