Ubuntu Kurarken Siyah Ekran Sorunu

CacikLee

Hectopat
Daha fazla  
Ubuntu'yu Unetbootin yazılımı ile USB'ye kurdum. Sonra yeniden başlattım ve USB'den boot ettim. Ama siyah ekran hatası ile karşılaşıyorum. "SYSLİNUX" tarzı şeyler yazıyor. Bayağı uzun süre beklememe rağmen o siyah ekran ilerlemedi. Ne yapmalıyım? ISO bozulmuş olabilir mi, bir şey yapmadım ama? Ya da başka bir USB'ye yazma programı önerir misiniz?

@Recep Baltaş @Asım Demir @JaroxJamaica

@MF

Pentium 4 P6200 2.13 Ghz.
2 GB RAM
Ekran kartı yok.
Win 7 32 bit
--------------

Rufus ile USB'ye yazdırmayı deneyin. Unetbootin syslinux ile alakalı sorunlar çıkarabiliyor.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim.

@novalgin Hocam teşekkürler, Ubuntu kurulum ekranı vs. geldi. Ama ilerlediğimde Win 7'nin yanına kur seçeneği gelmesini beklerken "Şu an Windows 10 var, ne yapmak istersiniz ?" diye soruyor, lakin bende Win 10 yok. Yanına kur seçeneği yerine de "Disk'i sil" var.
Ne yapmalıyım. Bu arada Win 10'dan Win 7'ye geçtim ondan olabilir mi ? Kısaca ne yapmam lazım hocam ? Bu arada Wi-Fi'ya bağlanmadım...

@MF @Recep Baltaş
---------------------
Yardımlarınız çok makbule geçer...[/USER]

http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.9.6.2.exe
Bununla yapın. Ancak sistemi Malwarebyte ile taratıp, programdaki format seçeneğini işaretlemeyi de unutmadan işlemleri yapın. Step1 ubuntu seçip, step2'de iso dosyasını gösterin. Step3'ü usb bellek seçip başka bir şeye dokunmadan ilerleyin.

Ne yapmalıyım. Bu arada Win 10'dan Win 7'ye geçtim ondan olabilir mi ? Kısaca ne yapmam lazım hocam ?
Evet ondan kaynaklı. Kurulumda yanlış seçeneklerle ilerlerseniz o şekilde sorar. Youtube'de kurulum videolarına bakarak ilerleyin eğer hiç kurmadıysanız.

Aslında "msconfig" de sadece Win 7 var ama dediğinizi aynen yapacağım. Teşekkürler.

Güncelleme ; @Murat5038 hocam Malwerbytes'ın Free sürümü ile tarattım. Sıkıntı yok, ama format seçeneğini bulamadım hiçbir yerde. Birde hocam verdiğiniz program USB'ye yazma programı mı ? Eğer öyle ise yukarıdaki arkadaşın önerdiği "Rufus" ile Ubuntu kurulum ekranına geliyorum. Lakin Win 7'nin yanına Ubuntu kur yok. Önerdiğiniz program ile bu sorunu çözebilir miyim ? Tekrardan teşekkürler, sizi de oyalıyorum ama :)

Son düzenleme:
Önerdiğiniz program ile bu sorunu çözebilir miyim ?
Onu çözmek için değil doğru yazman için verdim.
format seçeneğini bulamadım hiçbir yerde.
Yeni sürümde otomatik yapıyor olmalı. diğer dediklerimi yapıp ilerleyin gelen uyarılara evet deneyin.
Birde hocam verdiğiniz program USB'ye yazma programı mı ?
Senin dilinde evet, gerçekte bootable programı.

Birde sizin dediğiniz "bootable" programı ile deneyeyim. Sonuçları yazarım.

@Murat5038 Dediğiniz program ile dediğinizin aynısını yaptım olmadı. Neden Windows'un yanına kur seçeneği gelmiyor anlamadım. Başka öneriniz var mı ? @Murat5038

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı