Ubuntu kurduğum birime format atamıyorum

qelos

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Gorgoroth Yaylası
Bilgisayarda 256 GB SSD ve 2TB HDD bulunuyor. SSD'de Windows yüklü. HDD'de ise 100 GB Ubuntu için ayırmıştım, gerisini de Windows'ta depolama için kullanıyorum. Ubuntu için 100GB dolunca bunu 200e çıkarmak için 100GB'lık kısma format atıp HDD'yi genişletip daha sonra 200 GB'lik yeni bölüm ayıracaktım ama Windows üzerinde bölüme sağ tıkladığımda sadece yardım seçeneği çıkıyor. Ubuntu'dan Live USB ile baktığımda bölüm "unallocated space" gözüküyor, format vs. atabiliyorum. Ama Windows tarafında sadece yardım seçeneği çıkyor. Çözüm için Technopat'ın "silinmeyen disk bölümünü silme rehberi" videosundakileri yaptım ama fotoğraftaki hatayı alıyorum. Ubuntu'dan HDD'yi genişletmeyi denedim fakat onda da Windows bölümü olduğu için resize/move seçeneği çıkmadı. Nasıl çözebilirim?

1611254272001.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir harddisk ya da SSD de herhangi bir işletim sistemi varsa oraya format atılmaz ekstra program indirmeniz lazım hocam iyi günler

Bir harddisk ya da SSD de herhangi bir işletim sistemi varsa oraya format atılmaz ekstra program indirmeniz lazım hocam iyi günler

Hayır formatlanabilir. Ubuntu'dan Live USB ile dediğim hatalı kısma format attım, hatta orada ayrılmamış alan olarak gözüküyor. Ama Windows kısmında bir şey yapamıyorum.

Geri
Yukarı