Çözüldü Ubuntu kurduktan sonra Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopta fan dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Bozat

Kilopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selamlar.
Bugün Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopuma Ubuntu kurdum.
İlk kuruluşta fan dönüyordu sıkıntı yoktu ama laptopu kapadım açtım fanlar dönmüyor. Nasıl düzeltebilirim? Teşekkür ederim.

Screenshot from 2021-03-14 18-15-57.png

Çözüm
Allah sınıyor beni sanırım.
Hocam, önce sudo apt-get update yazın, sonrasında sudo apt-get install inxi komutunu girin. Bunlarla "inxi"yi kurduk. Kurulumdan sonra inxi -s yazıp sıcaklıklara bakalım. Dediğim gibi bilgisayar yük altında değilken fan çalışmaması çok normal. Oyun oynamak, render almak gibi işlemlerde çalışmıyorsa sıkıntı :)
Fn F2 tuşlarına aynı anda basın bu Lenovo'da BIOS açar oradan fanların RPM'ini gösterirsen sevinirim. BIOS'tan bir şey yapılmaz ama belki az döndürüyordur duyamamışsındır diye dedim.

Allah sınıyor beni sanırım.
Hocam, önce sudo apt-get update yazın, sonrasında sudo apt-get install inxi komutunu girin. Bunlarla "inxi"yi kurduk. Kurulumdan sonra inxi -s yazıp sıcaklıklara bakalım. Dediğim gibi bilgisayar yük altında değilken fan çalışmaması çok normal. Oyun oynamak, render almak gibi işlemlerde çalışmıyorsa sıkıntı :)

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam, önce sudo apt-get update yazın, sonrasında sudo apt-get install inxi komutunu girin. Bunlarla "inxi"yi kurduk. Kurulumdan sonra inxi -s yazıp sıcaklıklara bakalım. Dediğim gibi bilgisayar yük altında değilken fan çalışmaması çok normal.

Tamam hocam sıkıntı kalmadı yardımlarınız için teşekkür ederim kapatıp açtım garip bir şekildi şimdi fanlar dönüyor.

Böyle durumlarda hemen açmaması normal eğer oyuna girseydiniz veya ağır bir şey yapsaydınız açardı muhtemelen. Beni hatırladınız mı Mac book M1 işlemcili konudan. Hala bilgisiz olduğumu düşünüyor musunuz?

Böyle durumlarda hemen açmaması normal eğer oyuna girseydiniz veya ağır bir şey yapsaydınız açardı muhtemelen. Beni hatırladınız mı Mac book M1 işlemcili konudan. Hala bilgisiz olduğumu düşünüyor musunuz?

Hee senle kavga ettiydik hatırladım evet.

Geri
Yukarı