Çözüldü Ubuntu kurduktan sonra Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopta fan dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Bozat

Kilopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selamlar.
Bugün Lenovo Ideapad S145-15IWL laptopuma Ubuntu kurdum.
İlk kuruluşta fan dönüyordu sıkıntı yoktu ama laptopu kapadım açtım fanlar dönmüyor. Nasıl düzeltebilirim? Teşekkür ederim.

Screenshot from 2021-03-14 18-15-57.png

Çözüm
Allah sınıyor beni sanırım.
Hocam, önce sudo apt-get update yazın, sonrasında sudo apt-get install inxi komutunu girin. Bunlarla "inxi"yi kurduk. Kurulumdan sonra inxi -s yazıp sıcaklıklara bakalım. Dediğim gibi bilgisayar yük altında değilken fan çalışmaması çok normal. Oyun oynamak, render almak gibi işlemlerde çalışmıyorsa sıkıntı :)
Son düzenleme:
Komiksin. Fanlar 10 dakika çalışmamış gelmişsin buraya hemen forum açmışsın. Oyunda falan açmasa neyse ama bilgisayar boşta iken fan döndürmemesi normal. Döndürebilir de döndürmeyebilirde. O an ki yapılan işleme bağlıdır bu.

Hocam bir şey derdim ban yerim demyorum 1-ilk defa Ubuntu kurdum o yüzden 2-fan arızası vardu bu laptopta ondan olabileceğini düşünüp açtım konuyu yaşına veriyorum.

Hocam bir şey derdim ban yerim demyorum 1-ilk defa Ubuntu kurdum o yüzden 2-fan arızası vardu bu laptopta ondan olabileceğini düşünüp açtım konuyu yaşına veriyorum.

Fan arızası olması bir şey değiştirmez. Hatan zaten boşta fan çalışmıyor demek.
Çalışabilir de çalışmayabilirde işleme bağlı bu olay. Size göre ben bilgisiz isem siz orta çağdan kalmasınız haberiniz olsun.

Windows kullanırkan hep dönüyordu cidden artık bakın konu çözüldü daha mesaj yazmazsınız sevinirim.

Sıklıkla döner fan. Durabilir de. Size izah etmek istediğim şey. Bu yazılımsal olabilir ilk olarak buraya yazmak yerine yeniden başlatın veya yüke bindirin. Kısacası bir problem olunca direkt buraya gelme. Önce bir şeyler dene. Bilgisiz değilim bunu da unutma. Bunu bana sen söyleyemezsin. Fan dönmüyor arıza var diyen çocuk diyemez daha doğrusu. Uzatma işine bak. Bilgisiz olduğun her halinden belli.

Geri
Yukarı