Ubuntu Rufus ile Nasıl Hazırlanır?

Sertaç Ƨarı

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Ubuntu'yu indirdim fakat İSO dosyası yok. CD olarak gözüküyor onu da Rufus üzerinden seçemiyorum, ne yapmalıyım?
Not: Windows üzerine kurmayacağım, direk ana işletim sistemi olarak kuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diske mi yazdırdın ? ISO dosyası olması gerek rufus için. Ayriyeten eğer bir disk yazdıysan ondan da kurulum yaparsın. Eğer iso dosyası yoksa sitesinden indirebilirsin. Eğer bir diske yazılı ise onu iso haline getirmen şart. Bunun için programlar var. Clone CD misal. Ben de ana işletim sistemi olarak kullanıyorum ve sana şöyle deyim, bazen donanımlarda A kernel sürümü B sürümünden daha iyi çalışabiliyor. Ben rahatımı Fedora'da buldum. openSUSE de kullanabilirim ama şu an bu da çalışıyor, onu kursam o da çalışacak. Onun için macera aramıyorum.

Not: Ben daha iyi bir deneyim sunacağına inandığımdan sana Xubuntu tavsiye edebilirim. Farkı, Ubuntu GNOME kullanır. Ağır bir masaüstü. Xubuntu isminden de çağırıştığı gibi XFCE masaüstü ortamını kullanır.
Xubuntu

Ayriyeten bu yazdıklarından senin yeni bir kullanıcı olduğunu varsayarak sana daha kolay olabilecek Linux Mint'i de önerebilirim.
Main Page - Linux Mint

CD olan bir ikon olur zaten ISO dosyası :)
Rufus'ta dosyayı seçip devam edeceksiniz.
1531549815077.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı