Ubuntu Rufus ayarları nasıl olmalı?

baranegun

Hectopat
Yer
Belirsiz bir yer.
Daha fazla  
Dün "Lenovo V520 için Linux dağıtımı önerisi" isimli bir konu açmıştım. @Revivmeooi hocamın yardımlarıyla Ubuntu geçme kararı aldım. ISO dosyasını indirdim. Şimdi Rufus ile USB belleğime yazdıracağım. Ayarları nasıl yapmalıyım? İndirdiğim ISO: Ubuntu 20.04 LTS.

@Dengesiz Kokarca, @Revivmeooi, @cengover_ekin, @349398 :)
ayrıca etkinleştirme derdinden kurtulacağım için çok mutluyum :D

1618996455637.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurdunuz mu? Etcher programını öneririm eğer sorun yaşadıysanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video yardımcı olacaktır.

Kurdum, ama geri döndüm. Çünkü Son Oyuncu'yu açamadım. Açılıp kapanıyordu.

Geri döndüm derken sildiniz mi?

Dual Boot yapmadım. 2 USB belleğim var. Direk Ubuntu'yu kurdum. Oyunu açamayınca Windows'a temiz kurulum ile geri döndüm. Oyunu sizin dediğiniz gibi açmayı denedim, açılıp kapanıyordu.
Ayrıca hocam şu anda Fedora kurmayı deneyeceğim.

Dual Boot yapmadım. 2 USB belleğim var. Direk Ubuntu'yu kurdum. Oyunu açamayınca Windows'a temiz kurulum ile geri döndüm.
Hocam etiketleseydiniz yardımcı olurdum, bunu dün konuştuk diye hatırlıyorum OpenJDK java 8 yükleseydiniz sıkıntsız açılırdı. OpenJDK Java 11 desteklemiyor çünkü.

1619003800162.png

Hocam etiketleseydiniz yardımcı olurdum, bunu dün konuştuk diye hatırlıyorum openjdk Java 8 yükleseydiniz sıkıntsız açılırdı. Openjdk Java 11 desteklemiyor çünkü.

Eki Görüntüle 985302

İndiremedim hocam. Nasıl indirebilirim? Ayrıca şu an Fedora kuruyorum. Beğenmessem Linux Mint kuracağım.

İndiremedim hocam. Nasıl indirebilirim?
sudo apt-get install openjdk-8-jre bu kuracaktır.
sudo update-alternatives –config java java ise varsayılan Java sürümünü seçmeni sağlar. Java 8'i seçmen gerekiyor. Bu komutu kendin yazmanı öneririm kopyalayınca hata veriyor genelde.
1619004315999.png

Buradan Java 8 yazanın başındaki numarayı yazıp onaylayacaksın.

sudo apt-get install openjdk-8-jre bu kuracaktır.
sudo update-alternatives –config java java ise varsayılan Java sürümünü seçmeni sağlar. Java 8'i seçmen gerekiyor. Bu komutu kendin yazmanı öneririm kopyalayınca hata veriyor genelde.
Eki Görüntüle 985319
Buradan Java 8 yazanın başındaki numarayı yazıp onaylayacaksın.

Ubuntuya geçip deniyorum hocam. 5 Dakikamı almaz.

Geri
Yukarı