Çözüldü Ubuntu sisteme Windows 11 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Windows ISO'nun içindekileri aktarırken too large hatası alıyorum direkt ISO'yu aktarmadım.
Öncelikle aldığınız hatanın bir ekran görüntüsünü yollayın.

Buradan Linux için olan Ventoy'u indiriyoruz.
Dosyanın içindekileri arşivden İndirilenler veya Downloads klasörünün içine bir klasöre çıkarın.

Daha sonra terminali açıp Ventoy klasörünü nereye çıkardıysanız terminal üzerinden oraya gitmeniz lazım. Büyük ihtimalle "Downloads" veya "İndirilenler" klasörüdür.

Bash:
cd ~/İndirilenler/ventoy*

Eğer bu komut olmaz ise İndirilenler yazan yere Downloads yazıp tekrar deneyin.

Daha sonra:

Bash:
sudo ./VentoyGUI.x86_64

komutunu girip Ventoy'u çalıştırın. Klasik Ventoy arayüzü çıkacaktır karşınıza. Bilgisayarınız GPT ise seçeneklerden Bölümlendirme yapısını GPT olarak seçip daha sonra Ventoy'u USB'nize kurun.

Windows ISO dosyasını USB belleğe attıktan sonra boot etmeyi deneyin. Olmaz ise WoeUSB yöntemini deneyeceğiz. Geri dönüş sağlayın.
Windows iso dosyasını direkt kopyalayarak yapabileceğiniz bir işlem değil. Sırasıyla aşağıdaki videolardaki işlemleri uygularsan devamında usb hazır olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Windows iso dosyasını direkt kopyalayarak yapabileceğiniz bir işlem değil. Sırasıyla aşağıdaki videolardaki işlemleri uygularsan devamında usb hazır olacaktır.

Windows iso'nun içindekileri aktarırken too large hatası alıyorum direkt isoyu aktarmadım.

Yine aynı şekilde yaptığın işlem yanlış. Boot edilebilir bir USB belleğiniz olması gerekiyor öncelikle. Ayrıca boot edilebilir bir USB belleğiniz olsa bile Windows kendince birkaç parçaya ayırıyor kurulum USB belleği oluşturmak için.

Windows ISO'nun içindekileri aktarırken too large hatası alıyorum direkt ISO'yu aktarmadım.
Öncelikle aldığınız hatanın bir ekran görüntüsünü yollayın.

Buradan Linux için olan Ventoy'u indiriyoruz.
Dosyanın içindekileri arşivden İndirilenler veya Downloads klasörünün içine bir klasöre çıkarın.

Daha sonra terminali açıp Ventoy klasörünü nereye çıkardıysanız terminal üzerinden oraya gitmeniz lazım. Büyük ihtimalle "Downloads" veya "İndirilenler" klasörüdür.

Bash:
cd ~/İndirilenler/ventoy*

Eğer bu komut olmaz ise İndirilenler yazan yere Downloads yazıp tekrar deneyin.

Daha sonra:

Bash:
sudo ./VentoyGUI.x86_64

komutunu girip Ventoy'u çalıştırın. Klasik Ventoy arayüzü çıkacaktır karşınıza. Bilgisayarınız GPT ise seçeneklerden Bölümlendirme yapısını GPT olarak seçip daha sonra Ventoy'u USB'nize kurun.

Windows ISO dosyasını USB belleğe attıktan sonra boot etmeyi deneyin. Olmaz ise WoeUSB yöntemini deneyeceğiz. Geri dönüş sağlayın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı