Çözüldü Ubuntu üzerinde nasıl Windows yazdırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ubuntu 22.04 LTS kullanıyorum ve Windows 8.1 USB'si hazırlamak istiyorum. Ubuntu üzerinde disklere girip flash belleğimi fat ile biçimlendirdim. Ardından yine disklerde bölüm imaji geri oluştur yaparak ISO dosyasını yazdırdım ama boot menude flash bellek gözükmüyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Ubuntu 22.04 LTS kullanıyorum ve Windows 8.1 USB'si hazırlamak istiyorum. Ubuntu üzerinde disklere girip flash belleğimi fat ile biçimlendirdim. Ardından yine disklerde bölüm imaji geri oluştur yaparak ISO dosyasını yazdırdım ama boot menude flash bellek gözükmüyor. Ne yapmam lazım?
Sistem UEFI ise en kolayi USB'ye Ventoy kurmak ve ISO'yu Ventoy'a suruklemek.
sudo dd if=(ISO yolu) of=(USB yolu) status=progress yaparsanız olur. USB yolunu bulmak için de sudo fdisk -l yazın.
Maalesef Windows ISO'larinda DD modu yazma calismiyor.
8.1 ve 10 da ile de aynı ekran geliyor. Farklı usbler ile de denedim.
Mayis ayinda acilmis bir Ventoy forum konusu gordum, son ISO dosyalariyla sorun yasandigini soyluyor. Daha eski bir Windows ISO'su da denenebilir belki 21H1 gibi, oradan guncellemek de olabilir. Windows fazla bilmiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı