Ubuntu vs Mint vs Pardus

aszx

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Toshiba satellita A300 1gn. Çok güçlü değildir. Ubuntu 22.04 LTS kurdum PC'yi aşırı zorladı. Eskiden 20.04 kurmuştum o iyiydi. Linux'u rahat öğreneceğim ve alien arena oyununu çalıştıracak olmalı. 😁 bu arada indirme linki atarsanız iyi olur.

Bilgisayarım Toshiba satellita A300 1gn. Çok güçlü değildir. Ubuntu 22.04 LTS kurdum PC'yi aşırı zorladı. Eskiden 20.04 kurmuştum o iyiydi. Linux'u rahat öğreneceğim ve alien arena oyununu çalıştıracak olmalı. 😁 bu arada indirme linki atarsanız iyi olur.
Ubuntu ram düşmanı, Mint adamdır. Mint' de hiçbir şey yapmazsan ortalama 800-900 mb ram anca harcıyor. 12 GB ram var laptopumda ama sistem dostu olmasından dolayı seviyorum Mint' i.

Buradan indirin:
1652367761738.png

Pardus'u kullanmanıza gerek yok. 20.04 dediğiniz Mint zaten ki başlıkta belirtilmiş. Pardus Mint'in kılıf giydirilmiş hâli bence. Linux Mint XFCE kullanabilirsiniz. Ayrıca indirme linkini -şimdi atıyorum ama- istemenize gerek yok. Orijinal sitelerinde mevcut zaten.

Aşağıya inip Türkiye sunucularından birisini seçin. İndirme hızına önem veriyorsanız üçünü tek tek deneyip hızlarına bakabilirsiniz. Ben yanlış hatırlamıyorsam Verinomi en hızlı olanıydı.

Ben de aşırı güçsüz bilgisayarıma Linux Mint Mate kurmuştum, çok kasıyordu. Xfce son tercih idi öyle bir durumda.

Ama orta ise, Mint Mate veya Mint Cinnamon kurarsan güzel gider.

Geri
Yukarı