Ubuntu vs Mint vs Pardus

Yanlış bilgi
Pardus'u kullanmanıza gerek yok. 20.04 dediğiniz Mint zaten ki başlıkta belirtilmiş. Pardus Mint'in kılıf giydirilmiş hâli bence. Linux Mint XFCE kullanabilirsiniz. Ayrıca indirme linkini -şimdi atıyorum ama- istemenize gerek yok. Orijinal sitelerinde mevcut zaten.

Aşağıya inip Türkiye sunucularından birisini seçin. İndirme hızına önem veriyorsanız üçünü tek tek deneyip hızlarına bakabilirsiniz. Ben yanlış hatırlamıyorsam Verinomi en hızlı olanıydı.
onlardan biri virüslü diye biliyorum

Evet o 3 ünden birinin virüslü olduğunu adım gibi hatırlıyorum
Orası resmi indirme sitesi. Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum. En hızlısını seçip indirebilirsiniz. Güvenmiyorsanız diğerleri KB/s'lere kadar düşüyor. Onlardan indirebilirsiniz.
Evet o 3 ünden birinin virüslü olduğunu adım gibi hatırlıyorum
Bilginizi yanlış bilgi olarak işaretledim. Çünkü onlar resmi indirme sitesi. Eğer gerçekten virüs olduğu anlaşılırsa yanlış bilgi uyarısı için özür diler ve uyarının kalkması için tekrar raporda bulunurum.

Son düzenleme:
Evet o 3'ünden birinin virüslü olduğunu adım gibi hatırlıyorum

Ne alaka hocam bahsettiğiniz şey işletim sisteminin ISO dosyası, kaldı ki üçüde özgür yazılım sınıfında (gerçi Ubuntu telemetri konusunu iyice zıvanadan çıkarttı ama) olduğundan virüslü olsa bile fark edilirdi şimdiye. Zaten kim GNU/Linux dağıtımına virüs koymakla uğraşır ki zaten açık kaynak kodlu olduğundan çok kolay bir şekilde farkedilir.

Öneri olarak bu üçünden Mint'i iki defa kullanan birisi olarak Mint diyorum. Ubuntu'nun kendisi zaten başlı başına kanser Snap sayesinde, Pardus'ta logolu Debian zaten. Direkt Mint kullanın hocam sisteminiz kötüyse Xfce, orta halli iyi bir sistemse Cinnamon/Mate kullanabilirsin.

Geri
Yukarı