Ubuntu vs. Mint vs. Zorin OS

GNU felsefesini bildiğin çiğniyorlar,
GNU felsefesi ne? Ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum sorun yaşamadım uyumlulukla ilgili.
Ben Mint kullandım, ilk kullandığımda tatmin etmişdi.
Peki hata alır mıyım?
Mint'i VirtualBox içerisinde çalıştırdığımda sürekli şifre soruyordu hata veriyordu. Direk bilgisayara kuracağım. Hata almam değil mi?

GNU felsefesi ne? Ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum sorun yaşamadım uyumlulukla ilgili.

Linux aslında bir GNU lisansı ile lisanslı. Yani özgür yazılım. Fakat Ubuntu son zamanlarda özgür olmaya yakışmayan şeyler yapıyor. Normal kullanıcı ise pek takacak şeyler değil, ama bildireyim dedim.

Uyumluluk sorunu demek: Her donanımda farklı çalışması, sorun çıkarabilmesi demek. Yanisende sorun çıkarmadı, başkasında çıkarıyor donanım uyumluluğu ile alakalı. Bende Wi-Fi driverla sorun çıkarıyordu, ama ne Debian'da, ne de Mint'de o sorun yoktu.

Linux aslında bir GNU lisansı ile lisanslı. Yani özgür yazılım. Fakat Ubuntu son zamanlarda özgür olmaya yakışmayan şeyler yapıyor. Normal kullanıcı ise pek takacak şeyler değil, ama bildireyim dedim.

Uyumluluk sorunu demek: Her donanımda farklı çalışması, sorun çıkarabilmesi demek. Yanisende sorun çıkarmadı, başkasında çıkarıyor donanım uyumluluğu ile alakalı. Bende Wi-Fi driverla sorun çıkarıyordu, ama ne Debian'da, ne de Mint'de o sorun yoktu.
Sona geliyoruz.
Mint mi Zorin mi?
İkinci soru: Zorin Lite indirsem ne kaybederim?

Mint mi Zorin mi?
İkinci soru: Zorin Lite indirsem ne kaybederim?
Mint veya Zorin pek farketmiyor.
Hiçbirşey. Bu durumdan sonra Mint Xfce ile Zorin Lite arasında sadece özellik farkı kalıyor. İstersen Zorin indir, 1 hafta dene, beğenmezsen Linux Mint indirirsin. Böyle daha iyi ve garanti olur.

Hocam görseldeki işletim sistemi Linux Mint Mate, her türlü Linux Mint öneririm, tasarımdan memnun değilseniz benim gibi özelleştirin, ben bu özelleştirmeyi çok kolay bir şekilde yaptım.

bigsur.png

Yeni konular

Geri
Yukarı