Ubuntu vs Windows

Eğer ki kodlama için veyahut iş için diyorsanız Linux. Fakat oyun içinse veya YouTube gibi yerlerden Online şekilde para kazanmak istiyorsanız Windows.
Düzenleme: Yazarken oyun için olduğu yazmıyordu oyun için Windows çünkü Linux için oyun çıkaran çok çok az firma var kullandığımdan biliyorum ek olarak yazılım, ofis işleri, okul dersleri (üniversite) gibi yerler için gereken uygulamaların bazıları Linux desteklemiyor tavsiyem Windows da kalmaktır. Eğer uygulama firmalarının geneli Linux için uygulama çıkarırsa pardusa geçerim seve seve :D

Arkadaşlar fikirleriniz nedir? Şu anda Linux'un diğer sistemlere nazaran daha hızlı olduğunu tespit ettim ancak çok kararsızım.
1. Sistemi bilmeden pek fikir yürütmek olmaz.
2. Hiç biri. Fedora, ya da Debian.

En azından karşılaştığınız bugları söyler misiniz? :)
GRUB uçuyor.
SystemD keyfine göre hareket ediyor.
Durduk yere GNOME masaüstü kitleniyor.
Derleme yaparken Kernel Panic!

GRUB sorunu Ubuntu ve Ubuntu derivativeslere de ait.

En çok gördüğüm ve karşılaştığım buglar bunlar.

En azından karşılaştığınız bugları söyler misiniz? :)
Masaüstünün kendi kendine donma olayı çok var, uygulamalar sekmesi bazen logoları yüklemiyor ya da uygulama tamamen görünmüyor, Firefox tarayıcısına güncelleme gelince sapıtıyor. Bunlar benim yaşadıklarım

GRUB uçuyor.
SystemD keyfine göre hareket ediyor.
Durduk yeren GNOME masaüstü kitleniyor.
Derleme yaparken Kernel Panic!
Üstünü çizdiğim dışımda olan buglar diğer Ubuntu tabanlı dağıtımlarda da olacak buglar. Taban alan dağıtım düzeltmedikçe yine karşılaşılır bu buglar ile.
Masaüstünün kendi kendine donma olayı çok var, uygulamalar sekmesi bazen logoları yüklemiyor ya da uygulama tamamen görünmüyor, Firefox tarayıcısına güncelleme gelince sapıtıyor. Bunlar benim yaşadıklarım
Bunun Gnome masaüstü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ubuntu Gnome'u verimli hale getirememiş. Masaüstü ortamı cidden sıkıntılı. Gnome dediğin Fedora'da güzel :)

Yeni konular

Geri
Yukarı