Çözüldü Ubuntu'da nasıl VPN kurulabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thypoon

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600H
Nvidia GTX 1650
DDR4 3200MHZ 16 GB RAM
512 GB M.2 SSD
Merhaba, Ubuntu 22 sürümünü kullanıyorum ve 'DEUTSCH LERNEN' adlı siteye girmek için VPN kullanmam gerekiyor. VPN kurulumunu nasıl yapabilirim ya da VPN kullanmadan siteye giriş yapabilir miyim?

Çözüm
Arkadaş Linux kullanıyor ama yanıtlar full Windows. Arkadaşlar Chrome eklentilerindeki VPN'lerle yüksek hız falan beklemeyin. Proton VPN ücretsiz sürümüyle gayet hızlı ve Linux desteği var. VPN'i sistem çapında çalıştırmak varken de sadece tarayıcı çapında çalıştırmak hoş değil.
Arkadaş Linux kullanıyor ama yanıtlar full Windows. Arkadaşlar Chrome eklentilerindeki VPN'lerle yüksek hız falan beklemeyin. Proton VPN ücretsiz sürümüyle gayet hızlı ve Linux desteği var. VPN'i sistem çapında çalıştırmak varken de sadece tarayıcı çapında çalıştırmak hoş değil.
Hocam dediğiniz mantıklı ama arkadaş sadece ülke kısıtlamasını kaldırmak istiyor. Amacı gizlilik değil ki.

Arkadaş Linux kullanıyor ama yanıtlar Full Windows. Arkadaşlar Chrome eklentilerindeki VPN'lerle yüksek hız falan beklemeyin. Proton VPN ücretsiz sürümüyle gayet hızlı ve Linux desteği var. VPN'i sistem çapında çalıştırmak varken de sadece tarayıcı çapında çalıştırmak hoş değil.

Proton VPN kurmayi deniyorum eger kurabilirsem geri donus yapacagim teşekkürler.

Hocam dediğiniz mantıklı ama arkadaş sadece ülke kısıtlamasını kaldırmak istiyor. Amacı gizlilik değil ki.
Bizimki gibi her şeyin her an kısıtlanabileceği bir ülkede VPN elbet ihtiyaç olacaktır. Sistem çapında VPN kullanabileceği bir uygulama öğrenmesi daha doğru. Ben kendi maillerime ulaşabilmek için VPN kullanıyorum. Bu ülke o derece zorluyor bizi. Ayrıca ben Arch Linux kullanıcısıyım ve bir dönem Türk Telekom Arch Linux sunucusunu engelledi. VPN olmadan sistem güncelleyemedim ben. Türkiye gibi her şeyin yasak yiyebileceği bir ülkedeysiniz VPN zorunlu hale geliyor hocam.

Proton VPN kurmayi deniyorum eger kurabilirsem geri donus yapacagim teşekkürler.
Hocam site sadece Almanya'ya açık sanırım (Site adından tahminim.). Almanya ücretsiz sunan VPN bulamadım. Siz benim yanıtımı çözüm olarak görmeyin veya işaretlemeyin. Sadece diğer gereken işlerinizde elinizin altında olabilecek bir uygulama sundum Linux'ta bunu bilmiyor olduğunuzu gördüğüm için.

Bizimki gibi her şeyin her an kısıtlanabileceği bir ülkede VPN elbet ihtiyaç olacaktır. Sistem çapında VPN kullanabileceği bir uygulama öğrenmesi daha doğru. Ben kendi maillerime ulaşabilmek için VPN kullanıyorum. Bu ülke o derece zorluyor bizi. Ayrıca ben Arch Linux kullanıcısıyım ve bir dönem Türk Telekom Arch Linux sunucusunu engelledi. VPN olmadan sistem güncelleyemedim ben. Türkiye gibi her şeyin yasak yiyebileceği bir ülkedeysiniz VPN zorunlu hale geliyor hocam.

Cok teşekkür ederim kurulumu yaptim ve duzgun calisiyor. Sadece biraz yavas geldi sizce 5.99 eur verip hizli olan paket alinmali mi?

Hocam site sadece Almanya'ya açık sanırım (site adından tahminim.). Almanya ücretsiz sunan VPN bulamadım. Siz benim yanıtımı çözüm olarak görmeyin veya işaretlemeyin. Sadece diğer gereken işlerinizde elinizin altında olabilecek bir uygulama sundum Linux'ta bunu bilmiyor olduğunuzu gördüğüm için.

Site sadece Türkiye de kapali degerli rutuk izin vermemis :d

Cok teşekkür ederim kurulumu yaptim ve duzgun calisiyor. Sadece biraz yavas geldi sizce 5.99 eur verip hizli olan paket alinmali mi?
Bence 6 euro gayet ucuz ki öğrenciyim. Kalitesine değer. En azından Linux tarafında gördüğüm daha kaliteli ve daha basit çalışan vpn uygulaması yok.

Galiba protondan devam edecegim cok teşekkürler
Yanitinizi cozum olarak isaretleyecegim.

Galiba protondan devam edecegim cok teşekkürler
Yanitinizi cozum olarak isaretleyecegim.
Çok basit arayuzu var, ozellikle GTK desteği olması harika çünkü GTK desteklemeyen uygulama kullanınca elim ayağım titriyor. Beni üzen şey Microsoft Edge'nin bile Linux'ta GTK desteği olması ancak Firefox'un olmaması. Neyse konu dışına çok çıkmayayım. İyi geceler hocam.

Geri
Yukarı