Ubuntu'da Rufus kullanılabilir mi?

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Wine vb. gerektirmeden Ubuntu'da Rufus kullanabilir miyim? Sitesinde Ubuntu için link bulamadım.
Windows 10'a dönmek istiyorum, neden derseniz işte sebeplerim.
  • ETS 2 stabil çalışmıyor.
ETS 2'de grafikler stok şekilde yüksek geliyor bir süre oyunu yüksekte oynadıktan sonra grafikleri PC'me göre ayarladım, ayarladıktan sonra Texture'lar bozuldu oyunu kapatıp tekrar açtığımda ise PC tepki vermez oldu.
  • Kardeşimin Roblox ısrarı.
Kardeşim Roblox'u çok sever ve Linux'ta virtualmachine olmadan Roblox oynanmıyormuş ben Wine ile yapabileceğimi sandım ama randıman vermedi ve düzgün açılmadı
  • Discord botu yazma zorluğu.
Ben kendi Discord botumu yazıyorum ama Linux'ta bu çok zor Wine olmadan notepad++ kullanamıyorum kullansamda Linux'la beraber çalışmıyor yani nasıl desem Window'ta bir klasörü PowerShell'den botumuza özel ayarlayıp klasörün içinde JavaScript dosyası açıp yazıyoruz ama Linux'ta böyle o js ile klasörün beraber çalışmasını sağlayamıyorum veya nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Rufus'un desteği yok, Wine ile de açılabiliyor ama özellikleri çalışmıyor. WoeUSB veya Ventoy kullanabilirsin.

Rufus'un GNU/Linux'a desteği yok. Rufus'un geliştiricisi "Başka işletim sistemlerine destek vermeyeceğim. Fakat Rufus özgür bir yazılım olduğundan dolayı eğer programlamayı biliyorsanız GNU/Linux için bir sürümünü çıkartabilirsiniz." demiş.
Rufus: Sık Sorulan Sorular

Ventoy ile yazdırmayı deneyebilirsiniz. @Dengesiz Kokarca hocamızın hazırladığı bir video var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Dün gece 4 saat uğraştım ama BalenaEtcher'ı çalıştıramadım flash belleği görmüyor Terminal'den birkaç komutla en sonunda flaşı hazırladım 20 dakikaya yakın süre bir şeyler kopyaladı, sonra BIOS'ta flash bellek unicode 2.0 benzeri bir şey gibi görünüyordu onu ilk seçeneğe alıp reset attığımda sistem select a Boot option and reboot tarzı bir şey demişti unuttum şimdi. Ventoy'da benim Terminal'den yaptığım şeyle aynı galiba, bugün bilgisayarcıya gidip flash bellek hazırlatacağım öyle format atacağım yoksa olmayacak.

Geri
Yukarı