Ubuntu'da Steam'in İngilizce Olması

CP2016

Hectopat
Daha fazla  
Ben Ubuntu 16.04 LTS kullanıyorum. Steam kurdum ama Türkçe değil. Nasıl Türkçe yaparım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle terminale aşağıdaki komutu gir :

Kod:
sudo gedit /usr/share/applications/steam.desktop

Açılan dosyadaki Exec=/usr/bin/steam %U satırını Exec=env LC_ALL=C /usr/bin/steam %U ile değiştir.

Yeniden başlattığında Steam açıldığında en azından Steam ayarlarından dil seçeneğine gittiğinde Türkçe'nin çıkıyor olması lazım.

Alternatif olarak
Kod:
 LC_ALL=C steam
komutu ile Steam'ı açtığın zaman da Steam ayarlarından dil seçeneklerine gidip Türkçe yapabilirsin.

Öncelikle terminale aşağıdaki komutu gir :

Kod:
sudo gedit /usr/share/applications/steam.desktop

Açılan dosyadaki Exec=/usr/bin/steam %U satırını Exec=env LC_ALL=C /usr/bin/steam %U ile değiştir.

Yeniden başlattığında Steam açıldığında en azından Steam ayarlarından dil seçeneğine gittiğinde Türkçe'nin çıkıyor olması lazım.

Alternatif olarak
Kod:
 LC_ALL=C steam
komutu ile Steam'ı açtığın zaman da Steam ayarlarından dil seçeneklerine gidip Türkçe yapabilirsin.
Abi senden Allah razı olsun, bak yemin ederim Suriyeli dilenciyi doyurmuş gibi bir sevap işledin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı