Ubuntu'da touchpad çift tıklama hızı nasıl artırılır?

yunusilk

Hectopat
Merhaba.

Ubuntu 20.04 focal fossa kullanıyorum.
Touchpad ayarlarında çift tıklama hızı ile ilgili bir bölüm yok. Bunu pling üzerinde de aradım ama bulamadım. Bunu sağlayan bir araç biliyor musunuz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sol üstte aktiviteler(activities) tıkla mouse&toucpad yaz ve aç. Orada mouse Speed var. Bu ayardan mı bahsediyordunuz acaba? Hatta sağ yukarda test et çıkıyor.

Hocam sol üstte aktiviteler(activities) tıkla mouse&toucpad yaz ve aç. Orada mouse Speed var. Bu ayardan mı bahsediyordunuz acaba? Hatta sağ yukarda test et çıkıyor.
Mouse&touchpad ya da touchpad yazınca bişey çıkmıyor ama mouse yazınca evrensel erişim ayarları çıktı. İstediğime yakın ayarlar buldum orada. Teşekkürler.
Touchpad driver'ında vardır belki.
Onu nerede görebilirim. İhtiyacım kalmadı ama öğreneyim sonra lazım olur belki

Kod:
dconf write /org/gnome/settings-daemon/peripherals/mouse/double-click 200

Bir de bu komut var ama uyarıyorum. Komut satırına bir komut yazmadan önce bilinçli olup araştırınız.

Kod:

Bir de bu komut var ama uyarıyorum. Komut satırına bir komut yazmadan önce bilinçli olup araştırınız.
Evet, gözüme yabancı gelen kodları arama moturunda aratıp ne işe yaradığını öğrenmeye çalışıyorum. Teşekkürler.. 👍

Kod:

Store dan "Dconf Editor" yükleyin.Uygulamanın içinde yukardaki kodun yolunu takip edin bu sayede daha sağlıklı değişiklikler yapabilirsiniz ve istediğiniz zaman varsayılan ayarlara döndürebilirisinz.Bu uygulama aracılığı ile birçok değişiklik yapabilirsiniz sistem ile alakalı , kullanımı oldukça kolaydır.Ek olarak store dan "Tweak" uygulamasını da kurmanızı öneririm.👍

@yunusilk

Geri
Yukarı