Ubuntu'dan Windows 10'a Geçmek

BattOS

Hectopat
Daha fazla  
Ubuntu 18.04 sürümünden Windows 10'a geçmek istiyorum ama yapamıyorum. Windows 10 ISO dosyası bilgisayarımda yüklü. USB belleğe yazdırdım ve açtım oradan ama logo falan gelmeden sadece siyah ekran geldi ve kaldı. Başka bir USB bellek denedim ama Boot menü görmedi bile. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

BalenaEtcher veya Unetbootin ile ISO dosyasını USB belleğe yazdırmayı deneyin. Eğer olmazsa ISO dosyası bozuk olabilir silip yeniden yükleyin.

%100 çözümü [Çözüldü] Ubuntu'dan Windows'a geçiş.

Başka bir sorun var iso dan önce. Balena Etcher belleği görmüyor.
Balena Etcher bunu bazen yapabiliyor, Unetbootin kullanabilirsiniz veya aşağıda attığım kodu kullanabilirsiniz.

USB belleğinizi bulun:
sudo fdisk -l

USB belleğinizin mount edilmiş kısmını unmount edin:
sudo umount /dev/usbadı1

ISO'yu indirdiğiniz klasöre "cd" komutu ile geçiş yapın.

İmajı yazdırın:
sudo dd if=windows.iso of=/dev/usbadı

Balena Etcher bunu bazen yapabiliyor, Unetbootin kullanabilirsiniz veya aşağıda attığım kodu kullanabilirsiniz.

USB belleğinizi bulun:
sudo fdisk -l

USB belleğinizin mount edilmiş kısmını unmount edin:
sudo umount /dev/usbadı1

ISO'yu indirdiğiniz klasöre "cd" komutu ile geçiş yapın.

İmajı yazdırın:
sudo dd if=windows.iso of=/dev/usbadı

bunu denedim zaten ilk yaptığım buydu ama yine siyah ekranda kaldı. Sanırım iso dosyası bozuk söylediğiniz gibi.

ISO da hata yokmuş. WoeUSB adında bir uygulama ile yazdırınca çalıştı. Şu an windows logosu geldi ve kuruluma başlıyorum. Cevap veren herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı