Ubuntu'dan Windows'a geçerken Ventoy Sürücü Hatası

Thypoon

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600H
Nvidia GTX 1650
DDR4 3200MHZ 16 GB RAM
512 GB M.2 SSD
Selam,

Ubuntu'dan Windows'a geçmek için USB belleğime Ventoy kurulumu yaptım. Her şey sorunsuz çalıştı, ancak "Sürücü Yükle" hatası alarak disklerin görünmediği bir bölümle karşılaştım. Daha sonra bir forumda, sürücüleri manuel olarak yükleme yöntemini denedim ancak uyumlu bir sürücü bulunamadı hatasını aldım. İşlemcim AMD olmasına rağmen hala bu hatayı alıyorum.

Ventoy harici bir UEFI Windows ISO'sunu yazdırabileceğim başka bir yol var mı?

İndirmede bir aksaklık olmasa bile SHA 256 checksum değişebiliyor. Yani dosya yanlış indirebiliyor dosyayı.

Normalde orijinal Windows 10 ISO, bir sorun çıkartmıyor.

Microsoft'un kendi sitesinden indirmiştim bir kez daha indirip deneyeceğim teşekkürler.

İndirmeden önce SHA 256 testi yapabilirsin.
Microsoft indireceğin zaman SHA 256'yı gösteriyor. Elindeki ISO ile karşılaştır.

Bu siteden indiriyorum indirip tekrar denedikten sonra geri bildirim yazarım.

Bu siteden indiriyorum indirip tekrar denedikten sonra geri bildirim yazarım.

Eğer bu sefer de olmaz ise sanal makine kurup oradan deneyecegim.

İndirmeden önce SHA 256 testi yapabilirsin.
Microsoft indireceğin zaman SHA 256'yı gösteriyor. Elindeki ISO ile karşılaştır.

SHA 256 karsilastirması yaptım bir farklılık ya da sorun olusmadı.
Yeni ISO ile denerken de yine aynı driver hatası aldım.
WoeUSB kurmayı deneyeceğim eger kuramazsam sanal makine üzerinden yazdirmaya çalışacağım.
WoeUSB kurulumunda böyle bir hata alıyorum.

Sanal makinede Rufus hata veriyordu, ben de Ventoy'a bir şans daha vermek istedim. ISO dosyasını sürükleyip atarken kopyalama sırasında dosya aktarım hızı her 30-40 saniyede bir neredeyse sıfırlanıyordu. Ekranı bir kez tıkladığımda tekrar eski hızına dönüyordu. Şu an sorunsuz bir şekilde Ventoy üzerinde Windows kurulumunu tamamladım. Çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2023-05-29 21-33-11.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-05-29 21-33-11.png
    164,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Geri
Yukarı