Çözüldü Ubuntu'dan Windows'a geçerken SSD görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, 3 gün önce Dell Vostro 15 serisinden bir laptop aldım. Bütçem kısıtlı olduğu için daha yükseklerine bakmadım ve Ubuntu işletim sistemli bir bilgisayar almak zorunda kaldım. Neyse...

Şimdi ise Windows'a geçmek istiyorum. USB'yi FAT32 partisyonunda hazırladım ve taktım. Neyse Setup'a sorunsuz olarak F12'den ulaştım ama diskim gözükmüyor (hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı). Verdiği hatanın detayını biliyorsunuz zaten. Sürücü kurmamı istiyordu, gereken sürücüyü harici bir belleğe atıp taktım, flash belleği görüyor ama Driver'ı görmüyor. Yani Driver'ı kuramıyorum dolayısıyla Windows'un kuracağı bir disk görünmediğinden setup da takılı kaldı (hangi disk üzerine kurulacağını seçeceğimiz adımda). Ayrıca bunun çözümünü başka forumlardan araştırdım herkes diyor ki BIOS menüsüne erişin ve oradan SATA AHCI modunu ata olarak değiştirin diyor. Ama seçeneklerde sadece AHCI var. Ne olur yardım edin benim bu leş işletim sistemini acilen terketmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ventoy deneyin.
Ventoy ile USB bellege ISO dosyasini atin ve kurulumu yapin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ventoy deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Ventoy deneyin.

@Umut Nas arkadaşın önerisi işe yaradı.

Konuya tekrar bakacak arkadaşlar için çözüme ek bilgi:

Benim sorunum SSD'nin görünmemesiydi. Onu Ventoy ile çözdüm. Fakat PC daha yeni olduğu için disk bölümünün ne olduğu belli olmuyor. Benim diskim FAT32'imiş. Format ekranından geri çıkıp Bilgisayarınızı onarın kısmından CMD'yi çalıştırdım ve Diskpart ile Windows'u kuracağım diski temizledim. Daha sonra medya yazma koruması kırıldığı için NTFS'ye çevirmem olay bile değildi. Ondan sonra diski GPT yaptım. Bu sayede Sağlam Lisans'tan aldığım key'i yazarak artık Windows'u sorunsuz olarak kurabildim. @Umut Nas arkadaşa teşekkürlerimi iç monolog tekniğini kullanarak tekrar ettim. Çünkü Windows'a erişmenin, o meşhur imgeleşmiş Mavi rengini görmenin bana verdiği rahatlama tarif edilemezdi.

Dosya Ekleri

• 1665924513813793960039819282570.jpg
    1665924513813793960039819282570.jpg
    143,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı