Çözüldü Ubuntu'ya kurulan simge setinde sistem çekmecesi simgeleri eksik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Bugün şöyle bir durumla karşılaştım:

Screenshot_2021-06-07_14-20-46.png

İnternetten araştırdığımda ikon paketinin eksik simgeleri varsa böyle olduğunu yazmış siteler. Dün gayet normaldi. Bir gecede ne olmuş olabilir buna?

Çözüm
Aşağıdaki komutları çalıştırmayı dene bakalım. Sonra oturumu kapatıp aç.

Kod:
gtk-update-icon-cache -f -t ~/.icons/*
update-icon-caches -f -t ~/.icons/*
Aynı sorun Manjaro Xfce için de geçerli, Wi-Fi, ses simgesi gibi simgeler bazı ikon paketlerinde gözükmüyor.
Ama asıl anlamadığım bu dabah ne değişmiş olabilir ki?

Bu sorunu yaklaşık 4-5 aydır yaşıyorum. Sizin sorununuz ise yaptığınız bir güncellemeden sonra ortaya çıkmış olabilir. Varsayılan olarak gelen simge paketlerinde de aynı sorun var mı?
Hayır.

Aşağıdaki komutları çalıştırmayı dene bakalım. Sonra oturumu kapatıp aç.

Kod:
gtk-update-icon-cache -f -t ~/.icons/*
update-icon-caches -f -t ~/.icons/*
Teşekkürler.

Rica ederim. Bu şekilde çözüldüğüne göre, sorun temanın önbelleğinin bozulmasından kaynaklanıyormuş.

Ek bilgi:

.icons/candy-icons/index.theme:Inherits=Tela-blue-dark,Tela-blue,breeze-dark,gnome,ubuntu-mono-dark,Mint-X,elementary,gnome,hicolor

Kullandığın simge temasının Inherits dosyasında ekli bulunan, breeze ve elemantary simge temaları senin sisteminde kurulu değil. Bunları da kurarsan, eksik simge sorunun azalır.

Kod:
sudo apt install elementary-xfce-icon-theme breeze-icon-theme

Kullandığın simge temasının Inherits dosyasında ekli bulunan, breeze ve elemantary simge temaları senin sisteminde kurulu değil. Bunları da kurarsan, eksik simge sorunun azalır.
Ben de tam şimdi fark ettim bunu. Haklısınız.

Geri
Yukarı