Çözüldü Ubuntu'ya kurulan simge setinde sistem çekmecesi simgeleri eksik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Bugün şöyle bir durumla karşılaştım:

Screenshot_2021-06-07_14-20-46.png

İnternetten araştırdığımda ikon paketinin eksik simgeleri varsa böyle olduğunu yazmış siteler. Dün gayet normaldi. Bir gecede ne olmuş olabilir buna?

Çözüm
Aşağıdaki komutları çalıştırmayı dene bakalım. Sonra oturumu kapatıp aç.

Kod:
gtk-update-icon-cache -f -t ~/.icons/*
update-icon-caches -f -t ~/.icons/*
Hangi masaüstü ortamı, hangi simge seti (elle indirdiysen bağlantısı olabilir)? İstihareye yatmak ya da sihirli kürenin camını cilalamak zorunda bırakmamak lazım, değil mi?

Hangi masaüstü ortamı, hangi simge seti (elle indirdiysen bağlantısı olabilir)? İstihareye yatmak ya da sihirli kürenin camını cilalamak zorunda bırakmamak lazım, değil mi?
XFCE, simge olarak şu videodakileri yapmıştım 2 ay önce:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi simge setini kullanıyorsun (nereden indirdin ya da nasıl kurdun), videoyu izlemek istemiyorum. 2 ay sonra ortaya çıktıysa sorun, varsayılan simge setini silmiş olabilirsin. Sorun ortaya çıkmadan önce, neler yaptığın hakkında bilgi lazım.

Son düzenleme:
Hangi simge setini kullanıyorsun (nereden indirdin ya da nasıl kurdun), videoyu izlemek istemiyorum. 2 ay sonra ortaya çıktıysa sorun, varsayılan simge setini silmiş olabilirsin. Sorun ortaya çıkmadan önce, neler yaptığın hakkında bilgi lazım.

Varsayılan simge temasını seçince, simgeler görünür oluyor mu?
Şu ikon paketlerini indirdim: Sweet Folder icons, Tela-purple icon ve Candy-Icons
Videoda Candy-Icons'un index.theme dosyasına Tela-purple-dark ve Tela-purple'ı ekliyordu. Yani Candy-Icons'u seçince diğerleri de geliyordu.

Dağıtımın varsayılan simge temasını seçince, simgeler görünür oluyor mu?

Bir de, aşağıdaki komutların çıktısını da paylaş bakalım.

Kod:
dpkg -l | grep icon-theme
ls /usr/share/icons ~/.icons

Dağıtımın varsayılan simge temasını seçince, simgeler görünür oluyor mu?
Evet.

[CODE lang="bash" title="dpkg -l | grep icon-theme"]ii adwaita-icon-theme 3.36.1-2ubuntu0.20.04.2 all default icon theme of GNOME (small subset)
ii adwaita-icon-theme-full 3.36.1-2ubuntu0.20.04.2 all default icon theme of GNOME
ii gnome-icon-theme 3.12.0-3 all GNOME Desktop icon theme
ii hicolor-icon-theme 0.17-2 all default fallback theme for FreeDesktop.org icon themes
ii humanity-icon-theme 0.6.15 all Humanity Icon theme[/CODE]
[CODE title="ls /usr/share/icons ~/.icons"]/home/sarp/.icons:
candy-icons Sweet-Blue Sweet-cursors Tela-blue Tela-blue-dark

/usr/share/icons:
Adwaita gnome OpenZone_Black_Slim Papirus-Adapta
cab_extract.png hicolor OpenZone_Fire Papirus-Adapta-Nokto
cab_view.png HighContrast OpenZone_Fire_Slim Papirus-Dark
default Humanity OpenZone_Ice Papirus-Light
desktop-base Humanity-Dark OpenZone_Ice_Slim ubuntu-logo-icon.png
DMZ-Black locolor OpenZone_White ubuntu-mono-dark
DMZ-White LoginIcons OpenZone_White_Slim ubuntu-mono-light
ePapirus OpenZone_Black Papirus vendor[/CODE]

[CODE title="grep ^ ~/.icons/*/index.theme | grep Inherits"]/home/sarp/.icons/candy-icons/index.theme:Inherits=Tela-blue-dark,Tela-blue,breeze-dark,gnome,ubuntu-mono-dark,Mint-X,elementary,gnome,hicolor
/home/sarp/.icons/Sweet-Blue/index.theme:Inherits=candy-icons,breeze-dark,gnome,ubuntu-mono-dark,Mint-X,elementary,gnome,hicolor
/home/sarp/.icons/Tela-blue-dark/index.theme:Inherits=hicolor
/home/sarp/.icons/Tela-blue/index.theme:Inherits=hicolor[/CODE]

Yeni konular

Geri
Yukarı