Ubuntu'ya Neden Geçmeliyim?

Ubuntu yerine Fedora, Mate gibi mükemmel alternatiflere yönelebilirsin. Zira Ubuntu 19.X. X sürümlerinden beri bug dolu. Sistem hiç stabil olmuyor. Türkiye'de GNU/Linux = Ubuntu olarak düşünülüyor ama yanlış bir düşünce.

Ubuntu değil de farklı dağıtımlara geçebilirsiniz. Zira, Ubuntu inanılmaz buglu, sevilecek gibi değil. Linux'a yeni geçecekseniz Ubuntu ile başlamayı deneyebilirsiniz. Linux'u Windows'a tercih etmenizi sağlayacak bir konu bugün forumda vardı. Sizi oraya yönlendirebilirim. Aklınızda daha çok fikir oluşur.

Bir dağıtımı beğenmez iseniz diğerine geçmek oldukça basit :)

Ubuntu Tabanlı Dağıtımlar: Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu, Ubuntu Mate, Pop_OS!
Debian Tabanlı Dağıtımlar: MX Linux, Linux Mint, AntiX Linux
Arch Tabanlı Dağıtımlar: Arcolinux, Arch Linux, Manjaro
Linux Kernel Tabanlı Dağıtımlar: Solus, Gentoo

(Bunlar kişisel önerilerimdir.)

Bkz:

Son düzenleme:
Belki hantal Windows'dan kurtulmak istiyorsunuzdur?

Hantal değil.

Ha son sürüm Windows'u diyorsanız evet doğru ben Windows 8.1 kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok ve 2 yıl sonra güncelliğini kayıp etse bile (şu an Windows 7 kayıp etti) 10 yıl daha bir adamı götürür bence Windows 7 bile şu an günlük işlerinizi görüyor XP gibi henüz Chrome açtıktan sonra üstte "artık XP ve Vista desteklenmiyor" yazısı gibi bir şey görmüyorsunuz :D

Linux Mint kullanıyorum. Açıkçası Linux'u çok seviyorum. Tema ve sistem kişiselleştirmeleri ise çok güzel oluyor. Linux OS'ların genelinde kaynak tüketimi çok iyidir. Bence Oyun oynamıyorsanız kesinlikle Linux kullanmalısınız.

Kendi kullandığım tema:
1612817448098.png

Yeni konular

Geri
Yukarı