Ubuntu'yu Windows'un yanına yükleyemiyorum

Live CD´deyken GParted programı ile mevcut alandan yeni boş bölüm oluşturup reboot edin. Ondan sonra kurulum işlemine başlayın.
Yeni boş bölümü nasıl oluşturacağımı bulamadım yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 15850796470287220416002529601077.jpg
    15850796470287220416002529601077.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 21
Ben de oraya bakıyordum ancak attığım görselde göründüğü gibi bende neredeyse hiç bir seçenek aktif değil. Diskimin bitlocker ile şifrelendiği için mi erişim sağlayamıyorum diye düşünmeye başladım.

Bütün diski şifrelediyseniz yapamazsınız hocam. Partitionların hepsini silip sıfır Ubuntu kurabilirsiniz.

Herşeyi sileceksem ubuntu kurmama bir sebep kalmıyor. Dediğim gibi verilerimi kurtarmak için kurmak istiyordum.

Windows´ta yaşadığınız sorun için Windows bölümünde ayrı konu açıp yardım isteyebilirsiniz hocam. Bu şekilde Ubuntu´yu kursanız bile diskiniz şifreli olduğu için verilerinize erişemezsiniz.

Merhaba, geçmiş yanıtları okumadım, eğer sorununuzu hala çözemediyseniz:
  • Windows üzerinden istediğiniz kadar alan ayırın. (Linuxta ne kadar kullanacaksanız)
  • RAW halinde kalsın, hiç bir şekilde biçimlendirmeyin.
  • Kurulum ekranında iken Başka bir şey seçeneğini seçin.
  • Ayırdığınız RAW bölüme tıklayıp 512mb ayırın ve bunu EFI olarak biçimlendirin.
  • Geri kalan bölüme tıklayıp EXT4 olarak biçimlendirin ve Root yani "/" dizinini bağlayın.
  • EXT4 olarak biçimlendirdiğiniz bölümü seçip kuruluma başlayabilirsiniz.
İyi forumlar.

Merhaba, geçmiş yanıtları okumadım, eğer sorununuzu hala çözemediyseniz:
  • Windows üzerinden istediğiniz kadar alan ayırın. (Linuxta ne kadar kullanacaksanız)
  • RAW halinde kalsın, hiç bir şekilde biçimlendirmeyin.
  • Kurulum ekranında iken Başka bir şey seçeneğini seçin.
  • Ayırdığınız RAW bölüme tıklayıp 512mb ayırın ve bunu EFI olarak biçimlendirin.
  • Geri kalan bölüme tıklayıp EXT4 olarak biçimlendirin ve Root yani "/" dizinini bağlayın.
  • EXT4 olarak biçimlendirdiğiniz bölümü seçip kuruluma başlayabilirsiniz.
İyi forumlar.

Ek olarak:
Windows'un yanına Ubuntu kurmak
Ubuntu Desktop 16.04 LTS Kurulumu
Ubuntu Linux kurulum rehberi
UEFI modunda Ubuntu kurulumu

Özellikle ilk üç sayfayı baştan sona okursanız kafanızda her şey şekillenecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı