Uçak bakım bölümü için meslek lisesine geçmeli miyim?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Değerli hocalarım, bu benim için epey önemli bir konu. Ben akademik bir Anadolu lisesi öğrencisiyim, okulumun adını vermeyeceğim ancak seçkin bir okul. Şuan 10. sınıfım ve yakında 11. sınıfa geçeceğim. Liseye geçtiğimden beri hayalim hep uçak gövde-motor lisesi okumak idi ancak Balıkesir içerisinde böyle bir okul yok. Bunca akademik dersi boşu boşuna almış olmam beni çok üzüyor, keşke daha erken geçseydim diyorum. Öğrendiğim üzere bize yakın illerde(İzmir gibi) uçak teknik liseleri varmış. Ben 2 yıl boyunca meslek dersi almadım ve ne yapacağım bilmiyorum. Bu mesleği yapmayı çok ama çok istiyorum, keşke 9. sınıfta direk oraya geçseydim. Şimdi sınav derdi var, zaten derslerim berbat. Uçak gövde-motor bölümü çok yüksek puanla almıyor, o puanı rahat yaparım ancak yanlış yoldaymışım gibi hissediyorum. Sanırım artık çok geç. Beni bilgilendirir iseniz sevinirim, Anadolu lisesinden mezun olup bu bölüme gidebilir miyim? Yoksa meslek lisesine mi geçmeliyim? Verdiği sertifika gereği sadece Nevşehir ve Eskişehir üniversitelerine gitmem gerek.
1681158192753.png

Hocalarım, bahsettiğim belge SHY-147 olarak geçiyormuş.

Hocam bende uçak bakım elektrik elektronik okuyorum 11.sınıfım istanbulda bu yolda ilerlemekte hedefim uçak bölümü biraz imkanları zor ve kısıtlı geçmeği çok istediğinizi okudum eğer imkanınız varsa geçin derim dersleri biraz daha zor anadoluya göre ama artıları da çok. Staj yapıcam inşallah seneye ve staj yeri bulmak zor , yada anadolu lisesinden devam edip üniversiteyr hazırlanırsınız ve üniversitede okursunuz bu bölümü. Okul bize 2 yıllık üni de puan veriyo her okulda öyle, bence okul idaresi ve ailenize de danışıp hedefleriniz doğrultusunda devam etmenizi öneririm sorunuz varsa burdayım.

Geri
Yukarı