Uçak bakım teknisyeni maaşı ne kadar?

beratext

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GAINWARD GEFORCE RTX 3060TI
AMD Ryzen 5 5600
GIGABYTE A520M-H
GSKILL 8GB RIPJAWS V SIYAH DDR4-3600MHZ 2X
Meslek
Öğrenci
Lisede uçak bakım bölümünü seçmeyi düşünüyorum. uçak bakım teknisyeni maaşı hakkında internetten net bir bilgi alamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş ben üniversitesini bitirdim ve iş bulamıyorum sen lisesini okuduktan sonra hiç bulamazsın en az 3-4 sene beklersin iş bulabilmek için internette gördüklerine kanma iş garantili bir meslek değil

Arkadaşım istanbulda çalışıyor atatürk hl olması lazım 17-18 civarı maaşı tahminen

Teknisyenleri maaşı bulundukları firma ve sahip oldukları lisans ve yetkiye bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ama genelleme yaparsak 10-12 civarından başlayıp 40’a hatta 50’ye ulaşır belki geçer bile. Ama bu son rakamlara ulaşmak için tecrübe ve yetkinliklere ihtiyacın var tabi ki. Hani hadi diyince olmaz Belki Qatar, Emirates ama onun da seni beni tecrübesizken alması zor biraz;)

Arkadaşım bu bölümü okuyor Ankara Kazan Gazi'de. Önermiyorum, gecen gündüzün yok her an iş için çağırabiliyorlar ileride. Risk büyük sonuçta koca uçak bu.

Peki sizce iyi bir meslek mi yoksa daha iyi mesleklere yönelebilir miyim? Şu an LGS için denemelerde 400 altı puan almıyorum.

Geri
Yukarı