Uçak İle Seyahat Güvenli Mi?

Bana göre güvenlidir. Elbette havacılık tarihinde de kazalar var, en yeni örneği yanlış hatırlamıyorsam Pakistan'da düşen yolcu uçağıdır.

Ancak ben araba ve otobüs ile seyehatten daha güvenli biliyorum. Otobüs başında yorgunluktan uyuyan şoför var, telefonunu kurcalayan var, dikkatsizlikten kontrolü kaybeden var. Şoför 4/4'lük olsa bile trafikte özellikle bizim ülkemizde sayısız sığır var. Otobüs şoförüne güvensem bile bunlara güvenmem.

Koronavirüs açısından yönlendirmiştim soruyu. Uçakla çok kez yolculuk yaptım :) Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın :)
Virüs anlamında ise bence havayolu firmaları yeterli önemi alıyor. Otobüs ile gitmeniz daha kötü olacak. Kendi özel araç olmadıkça tamamen güvenli demek yanlış olur.

Uçak ya da otobüs pek farkı yok firmalar boş koltuk bırakamayacaklarını zaten söylediler. Uçak yolculuğunda su hariç ikram olmadığını, yolculuktan önce hijyen paketi verildiğini ve yolcuların sırayla sırayla giriş/çıkış yaptığını duydum.

Otobüs yolculuğunun en kötü yanı aynı ortamda çok daha uzun süre kalıyor olmanız olacak.

Son düzenleme:
Uçak ya da otobüs pek farkı yok firmalar boş koltuk bırakamayacaklarını zaten söylediler. Uçak yolculuğunda su hariç ikram olmadığını, yolculuktan önce hijyen paketi verildiğini ve yolcuların bölüm bölüm uçağa giriş çıkış yapıldığını duydum.

Otobüs yolculuğunun en kötü yanı aynı ortamda çok daha uzun süre kalıyor olmanız olacak.
Otobüsle yolculuk yapmaktan nefret ediyorum. Oturma mesafesi uçaklardan bile kötü bana kalırsa. Maske ile asla çekilmez bir de. Uçak ve otobüs fiyatları aynı baktığım tarihte. Sanırım çekincem yolculuktan sonrası. Daha güvenli görünen bir şehirden İstanbul'a seyehat edip çalışacak olmam beni korkutuyor sanırım. Herkese cevapları için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı