Uçak simülasyon oyunu ve ekipman önerisi

DCS World için değeceğini düşünüyorum ama. Çok detaylı bir jet simülasyonu. FS2020 veya X-Plane de oynarım tabii.
Seviyorsan dene tabii ama uçaklar çok pahalı bence ya. Bütçe zorlayabilir.

Zorlar tabii zorlamaz mı. Yahu indirimde alırım diyorum 500 TL'den 250 TL'ye düşecek yav gene pahalı...
Az para mı ya. Takdir sana ait tabii ama ben vermem pek o kadar para sanmıyorum.

Az para mı ya. Takdir sana ait tabii ama ben vermem pek o kadar para sanmıyorum.
Arada bir bütün uçaklar bedava oluyormuş sınırlı süre mecbur o zamanlarda oynarım. F15C uçağı var, o uçağın başlangıç için çok iyi olduğunu söylüyor DCS World oyuncuları. İndirimde 50-40 TL'ye düşüyor sanırım.

Yeni başlayacaksan FSX al, öğren ve FS2020 ye geç.
FS2020ye hakim olunca Prepar3D daha sonra X-Plane ve DCS diye gider.
Hepsinin seviyesi bana göre farklı. Bu sıralamayı yeni başlayanlar için yaptım mesela.

Ayrıca yeni başlayacaksan taak diye geçme Thrustmastere. Hem daha pahalı oluyor hemde daha tecrübelilere göre diye düşünüyorum. Yeni başlayacaksan Logitech Extreme 3D Pro hem fiyat olarak hem işlev olarak güzeldir. Tam bir f/p ürünü.
FSX tarihi eser oldu artık oynanmaz.
Uçuş nedir sorusunu kavramak adına ve uçuş mekaniklerine alışması için güzel. Tam bir başlangıç oyunu. Zaten aktif olarak kullanılamaz artık. ILS sistemi, uçak kontrolleri, radyo konuşmaları, otopilot kontrolü gibi olayları öğrenmek için güzel.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı